امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87328
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر عبدالسمیع، رایزن فرهنگی هندوستان در ایران و حمیدرضا شاه‌آبادی، مدیرعامل موسسه الهدی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر عبدالسمیع، رایزن فرهنگی هندوستان در ایران و حمیدرضا شاه‌آبادی، مدیرعامل موسسه الهدی، علایق مشترک و زمینه‌های همکاری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و هندوستان را در بازدید رایزن فرهنگی هند از الهدی بررسی کردند.

دکتر عبدالسمیع که خود آشنا به تاریخ ادبیات ایران در دو دوره کلاسیک و معاصر است، ضمن استقبال از پیشنهادهای شاه‌آبادی در زمینه همکاری‌های مشترک، به بیان زمینه‌های این همکاری پرداخت و سرانجام مقرر شد تا موسسه فرهنگی ـ هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی در سه محور با این رایزنی همکاری داشته باشد.

محوریت الهدی در برگزاری نمایشگاهی از هنرهای تجسمی و خوشنویسی هنرمندان هندوستان، انجام پژوهش‌های فرهنگی و فعالیت‌های ادبی با رویکرد ادبیات کلاسیک و معاصر دو کشور، سه موضوع همکاری‌های این دو نهاد فرهنگی ایران و هند اعلام شد.

هندوستان، تاکنون نمایشگاهی از هنرهای تجسمی، به ویژه خوشنویسی هنرمندان خود را در چند کشور برگزار کرده است.

دکتر عبدالسمیع، رایزن فرهنگی هندوستان در ایران، از شاگردان پروفسور افتخار حسین عارف، رئیس کنونی موسسه فرهنگی اکو و آشنا به ادبیات ایران در دو دوره کلاسیک و معاصر است.

این دیدار در ادامه بازدیدها و دیدارهای رؤسای موسسات بین‌المللی فرهنگی از انتشارات الهدی برنامه‌ریزی شده بود.

هفته گذشته نیز افتخار حسین عارف، رئیس پاکستانی موسسه فرهنگی اکو از الهدی دیدن کرده بود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها