امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87335
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر در دیدار با اعضای ستاد برگزاری هفته جوان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر در دیدار با اعضای ستاد برگزاری هفته جوان و معاون فرهنگی ورزشی وزارت امور جوانان کشور با اشاره به اهمیت قشر جوان در جامعه اظهار کرد: افراد و مسئولانی که در صدد خدمت به این قشر هستند وظیفه سنگین و خطیری دارند.

وی با بیان اینکه دانشمندان سه مرحله را برای بشریت در نظر گرفته‌اند، گفت: طفولیت، جوانی و میانسالی مراحل رشد یک انسان است که در این بین جوانان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

این مرجع تقلید نشاط جامعه را در دستان جوانان دانست و بیان کرد: این قشر در همه حالات نقش دارد که یکی از آنها حضور در جبهه‌های جنگ است و این امر نشان از حضور فعال این قشر در جامعه است.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به وجود مشکلات در دو حوزه برنامه‌ریزی و اعتبارات خاطرنشان کرد: توجه به حل و برطرف‌سازی این مشکلات نقش موثری در عدم ایجاد مشکلات بعدی دارد.

وی با اشاره به اینکه تقدیر و تشویق امری مفید است گفت: در مصرف بیت‌المال باید دقت بیشتری صورت گیرد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: به جوانان باید اعتبار داد و به خواسته‌هایشان نیز توجه کرد.

علوی گرگانی طلاق را یکی از مشکلات مهم جامعه دانست و تاکید کرد: زمانی که آزادی در روابط عادی شود نه تنها کانون خانواده‌ها گرمی خود را از دست می‌دهد بلکه فساد و به دنبال آن طلاق نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: این معضل مشکلاتی را هم برای خانواده و هم برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد می‌کند از این رو باید همه تلاش‌ها در راستای برطرف سازی معضلات و مشکلات موجود باشد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: بسترهای نامناسب باید از بین بروند، نباید زمینه‌ امور ناپسند را در جامعه ایجاد کنیم، جوانان باید جهات دینی را رعایت کنند و از اصول دینی آگاهی یابند.

علوی گرگانی با اشاره به افزایش معرفت جوانان گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران باید زمینه افزایش معرفت جوانان را فراهم کنند زیرا زمانی که جوان بداند دین سازنده انسانیت است به طور حتم به دنبال آن می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: همه جامعه باید دست به دست هم دهند تا بتوانیم جامعه را به سوی رستگاری و سعادت پیش ببریم.
انتهای پیام/78008/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها