امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87347
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
موسی رجبی‌اصل در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: گروه موسیقی دف‌نوازان سما که روزهای گذشته به اجرای برنامه پرداختند مشتمل بر 43 نفر ...

موسی رجبی‌اصل در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: گروه موسیقی دف‌نوازان سما که روزهای گذشته به اجرای برنامه پرداختند مشتمل بر 43 نفر گروه موسیقی سنتی بودند که اشعاری در مدح نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت علی (ع) به شکل مذهبی و در گرامیداشت اعیاد رجب و شعبانیه به اجرای برنامه پرداختند.

وی حمایت معنوی از این گروه‌ها را در قالب انجمن موسیقی استان اردبیل بیان کرد و افزود: ما در صدور مجوز سعی داریم منطبق بر اصول و معیارهای فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید فعالیت که در آن تاکید بر اجرای موسیقی تاثیرگذار و خوشایند مردم است حرکت کنیم و در همین راستا درخواست‌های زیادی برای موسیقی پاپ آذربایجانی و اصیل و سنتی ارائه شده است.

رئیس انجمن موسیقی اردبیل تصریح کرد: ما اغلب در حمایت از گروه‌های موسیقی اصیل ایرانی و سنتی و همچنین آذربایجانی و اجرای آنها را در مجتمع فدک فعالیت داریم و تاکنون در این زمینه مجوزهای متعددی نیز صادر شده است.

رجبی‌اصل یادآور شد: ما صدور مجوزها را بعد از انجام مذاکرات و طرح در شورای موسیقی استان انجام می‌دهیم ولی اینکه گفته شده بیش از ده‌ها مورد مجوز موسیقی پاپ صادر شده این اعداد و ارقام اغراق‌آمیز است چرا که تنها سه مجوز صادر شده که دو مورد آن نیز لغو شده است.

این مسئول تاکید کرد: عده‌ای سعی می‌کنند موضوع را یک کلاغ چهل کلاغ کنند چرا که بخشی از صدور مجوزهای موسیقی پاپ به مرحله اجرا نرسیده است.

رجبی‌اصل در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل عنوان کرد: با توجه به در پیش بودن ماه رمضان مجوزی در این ایام صادر نمی‌شود اما بعد از ماه مبارک رمضان سه مورد درخواست برای اجرای موسیقی اصیل و ایرانی وجود دارد که به احتمال زیاد برای اجرا در سرعین مجوزی برای آنها صادر شود.
انتهای پیام/62007/ب30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار