امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87350
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ بیش از 526 اثر در این دوره جشنواره در بخش های مختلف  سینمای ایران این رویداد سینمایی شرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ بیش از 526 اثر در این دوره جشنواره در بخش های مختلف  سینمای ایران این رویداد سینمایی شرکت کردند این در حالی است که هنوز مهلت دریافت آثار در بخش جلوه گاه نور این جشنواره  که به همت سازمان بسیج هنرمندان در حال انجام است ادامه دارد.

آمار ذکر شده مربوط به بخش سینمای ایران در حوزه فیلم های سینمایی، آثارسینمایی ویدیویی، فیلم های کوتاه و مستند است و آثار رسیده به بخش سینمای بین الملل  هنوز جمع نهایی آن صورت نگرفته است.

تا آخرین روز مهلت دریافت آثار مجموعا 526 عنوان اثر شامل: 26 عنوان فیلم سینمایی، 30 عنوان فیلم سینمایی ویدیویی، 171 عنوان فیلم کوتاه و 299 عنوان فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

این دوره جشنواره از گستردگی و تنوع بالایی برخوردار است و در بین المللی، ملی و استانی برگزار می شود،بخش سینمای ایران شامل فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه داستانی، مستند، ویژه و بخش جلوه گاه نور و بخش های جنبی می شود که در بخش فیلم های سینمایی رقابت برای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن و بهترین جلوه­های ویژه و در بخش سینمایی ویدیویی رقابت رای بهترین فیلم، برای بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه صورت می گیرد. این در حالی است که در دو بخش فیلم های کوتاه داستانی و مستند سه مقام برتر معرفی می شوند.

برپایه این خبر؛ بخش جلوه­گاه­نور نیز شامل کلیه آثاری می شود که با موضوعات بخش جلوه­گاه نور تولید شده باشند و می­توانند در پنج بخش مسابقه فیلم های مستند، کوتاه داستانی، فیلمنامه کوتاه داستانی، پویانمایی و نماهنگ شرکت نمایند.

«انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی درنظر دارد سیزدهمین جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت را درگستره «سینمای ایران» و «سینمای بین­الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران،  نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی برگزار نماید.

"تبیین فرهنگ مقاومت و پاسداشت حماسه­های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و نگاه به حضور سازنده ایثارگران در مقابل دشمنان، تحریم اقتصادی، دستاوردهای علمی و افتخارات جهانی"، "مقاومت و  بیداری اسلامی"، "مقابله با استکبار جهانی"،" تروریسم" و "صهیونیزم بین­الملل" به عنوان مهم ترین اهداف این رویداد سینمایی اعلام شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها