امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87352
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
«مسعود وادی‌پور» سرپرست مدیریت ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«مسعود وادی‌پور» سرپرست مدیریت ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام نتایج نخستین مرحله آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان، اظهار داشت: در نخستین مرحله آزمون‌های این طرح 7 هزار و 366 نفر ثبت‌نام کردند که 900 نفر از این تعداد به دلیل سابقه تدریس و فعالیت از آزمون مرحله نخست معاف بودند.

وی با اشاره به غیبت بیش از هزار نفر در آزمون مرحله نخست طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان، ادامه داد: مرحله نخست آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن در اردیبشهت‌ماه سال جاری با حضور پنج هزار و 301 نفر در 37 حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شد که از این تعداد 3 هزار و 877 نفر موفق به دریافت حدنصاب نمره برای شرکت در مرحله دوم این آزمون‎‌ها شدند.

وادی‌پور با بیان اینکه مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ در دو مرحله و به صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: داوطلبان مرحله نخست آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ در رشته‌های حفظ 5، 10 و 20 جزء و همچنین حفظ کل قرآن برگزار شد که در رشته‌‎های حفظ 5 جزء 535 نفر، حفظ 10 جزء یک‌هزار و 145 نفر، حفظ 20 جزء 607 نفر و حفظ کل یک‌هزار و 590 نفر به مرحله دوم این آزمون‌ها راه یافتند.

سرپرست مدیریت ارتباطات سازمان دارالقرآن به تفاوت‌های مدارک درجه یک تا سه اشاره کرد و افزود: در رشته حفظ کل یک‌هزار نفر از آزمون مفردات معاف هستند که برای کسب مدرک درجه سه رقابت می‌کنند؛ همچنین 590 نفر برای کسب مدارک درجه یک و دو به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه تفاوت مدارک درجه یک و دو در داشتن 10 سال سابقه تدریس قرآن است، خاطر نشان کرد: مرحله دوم آزمون‌های نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها