امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87359
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «پرسش و پاسخ» متن کامل پاسخ‌های مقام معظّم رهبری به پرسشهای دانشجویان به‌ مناسبت میلاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «پرسش و پاسخ» متن کامل پاسخ‌های مقام معظّم رهبری به پرسشهای دانشجویان به‌ مناسبت میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان با 30 درصد تخفیف خرید اینترنتی از تاریخ 17 خرداد الی 23 خرداد در پایگاه اطلاع‌ رسانی انتشارات انقلاب اسلامی عرضه می‌شود.

کتاب پرسش و پاسخ در بهار 93 با 5000 نسخه تولید و وارد بازار نشر شده است. این کتاب متن کامل پاسخ‌های حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) به پرسش‌های دانشجویان در 9 دیدار (طی سال‌های1382-1377) است، که در 528 صفحه توسط توسط انتشارات انقلاب اسلامی و به‌کوشش علیرضا مختارپور قهرودی گردآوری و تدوین شده است.

کتاب حاضر گزارش کامل پرسش‌های دانشجویان و پاسخ‌های مقام معظّم رهبری در 9 جلسه است که به ترتیب زمانی به شرح زیر در این کتاب منتشر شده است:

1.    در دیدار جمعی از جوانان به مناسبت هفته‌ی جوان (1377/02/07)

2.    در دیدار دانشجویان دانشگاه تهران (1377/02/22)

3.    جلسه‌ى پرسش و پاسخ در دانشگاه تربیت مدرّس (1377/06/12)

4.    دیدار با جمعی از جوانان (1377/11/13)

5.    جلسه‌ى پرسش و پاسخ سردبیران و نویسندگان نشریات دانشجویی کشور (1377/12/04)

6.    دیدار دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف (1378/09/01)

7.    در دیدار دانشجویان دانشگاه امیرکبیر1 (1379/12/09)

8.    در دیدار دانشجویان دانشگاه امیرکبیر2 (1379/12/22)

9.    در دیدار دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (1382/02/22)
 
* فرازی از کتاب

طبیعی‌ترین خصوصیات و رفتارهای مورد انتظار از جوانان امروز.

آقاى خامنه‏‌اى شما بفرمائید، طبیعى‏‌ترین رفتارى را که از نسل جوان امروزى می‌شود انتظار داشت کدام است و یا بهتر بگویم جنابعالى چه خصوصیاتى را براى نسل جوان امروزى قبول دارید؟

آنچه که ما امروز از جوان انتظار داریم، همان چیزى است عیناً که در روز اوّل انقلاب و قبل از انقلاب از جوان انتظار داشتیم. ما از جوان میخواهیم که در عین پاکى و پارسایی و تقوا و دین، بانشاط باشد، پرشور باشد، اهل ابتکار باشد، خلّاق باشد، کار کند، از تنبلى و بیکارگى بپرهیزد، تقوا را براى خودش شعار قرار بدهد، واقعاً دنبال تقوا باشد ـ تقوا، همان معناى پرهیزگارى که در فارسى معنا میکنند، معناى خوبى است، من راجع به آن یک شرحى هم یک وقتى، به نظرم در خطبه‏ها گفته‏ام ـ خویشتن‏دار باشد، از این نیروى عظیمى که اسمش جوانى است، حقیقتاً استفاده کند در راه تکامل خودش، رشد خودش و خدمت به کشورش، به خانواده‏اش، به محیطش. ما از جوان این انتظار را داریم.

هر وقت هم یک اقتضایی دارد. وقتى که در کشور جنگ هست از جوان یک انتظار هست؛ وقتى که در کشور دوره‏ى ساختن و سازندگى و تلاش است، یک انتظار هست، آن وقتى که میدان علم و پیشرفت علمى و تحقیق است و نیاز کشور به این طرف است، از جوان این انتظار هست؛ و درست هم این است که بگوئیم از هر جوانى به اقتضاى استعدادش، به اقتضاى شغلش، به اقتضاى خواستها و پسندهایش، انتظاراتى وجود دارد که مجموع این انتظارات، حرکت عظیم ملّى ما را در واقع شکل میدهد و موتورى است براى حرکت کشور. جوانها حقیقتاً به یک معنا، موتور محرّکه‏ى کشور هستند، هم در امروزشان که جوانند، هم در فرداشان که مردان و زنان و مدیران و کارگزاران کشور خواهند بود. هر کدام در هر جا که هستند با پاکى و پارسایی و دیندارى و تقوا و...، این نیروى عظیم جوانى را به کار بگیرند. البتّه، گاهى اوقات هست که تقوا یک اقتضایی را دارد. مثلاً فرض بفرمائید ما در مورد خانمها، حجاب را مظهر تقوا میدانیم، حجاب و آن حفاظ زنانه که در واقع احترام به زن است

علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه‌ تهیه این اثر می‌توانند با شماره تلفن‌های  66493548 و66483695 تماس بگیرند و یا به پایگاه اطلاع‌رسانی WWW.BOOK-KHAMENEI.IR مراجعه کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها