امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8736
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۷
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی دبیر اجرایی همایش ملی حدیث رضوی، به تشریح اهداف برگزاری نخستین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی دبیر اجرایی همایش ملی حدیث رضوی، به تشریح اهداف برگزاری نخستین جشنواره حدیث رضوی در قم پرداخت و اظهار داشت: جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) به مدت 10 سال است که در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری برگزار می‌شود و بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) به منظور ساماندهی این همایش‌ها راه‌اندازی شده است.

استاد دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه با رایزنی‌های صورت گرفته همایش ملی حدیث رضوی در دستور کار جشنواره امام رضا(ع) قرار گرفته است، گفت: امام رضا(ع) در طول حضور خود در ایران و دوره امامتش احادیث مختلفی را در مجامع مختلف به صورت تدریس کلاسی، بیانات شفاهی و مناظرات بیان کرده است.

غلامعلی در ادامه به تبیین بخش‌های مختلف نخستین جشنواره حدیث رضوی پرداخت و عنوان کرد: بخش تخصصی این همایش در سطوح مختلف استادان، پژوهشگران، دانشجویان و طلاب برگزار می‌شود.

وی با اشاره به داستانک‌نگاری در بخش عمومی همایش گفت: این بخش مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

دبیر اجرایی همایش ملی حدیث رضوی با بیان اینکه 40 داستان روایی از احادیث امام رضا(ع) استخراج کردیم و در پایگاه اطلاع‌رسانی دارالحدیث قرار داده شده است، عنوان کرد: افراد علاقه‌مند می‌توانند پنج داستان را انتخاب کرده و در بخش مسابقه شرکت کنند.

غلامعلی با اشاره به محورهای بخش تخصصی ویژه استادان، دانشجویان و طلاب گفت: سبک زندگی عبادی و معنوی امام رضا(ع) و سیره امام رضا(ع) در بزرگداشت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) از جمله محورهای بخش تخصصی این همایش است.

عضو هیئت علمی مؤسسه دارالحدیث، سبک زندگی علمی، سیاسی و اقتصادی امام رضا(ع) را از دیگر محورهای همایش ملی حدیث رضوی ذکر کرد و ادامه داد: مهارت‌های زندگی، مناسبات انسانی، روابط خویشاوندی، تعامل با پیروان فرقه‌ها، تعامل با پیروان ادیان و شیوه‌های تربیتی از دیگر محورهای این همایش است.

دبیر اجرایی همایش ملی حدیث رضوی با اشاره به مناظرات امام رضا(ع) با پیروان فرقه‌های مختلف گفت: پیشوای هشتم شیعیان با احترام و توجه ویژه و ادب مناظره می‌کردند بنابراین شیوه ایشان قابل الگوگیری است.

غلامعلی همچنین به جوایز استادان و پژوهشگران در بخش تخصصی اشاره کرد و افزود: نفرات اول کمک هزینه سفر به عمره به مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان، نفرات دوم کمک هزینه سفر به عتبات به صورت هوایی به مبلغ یک میلیون تومان و نفرات سوم تا پنجم کمک هزینه سفر به عتبات به صورت زمینی به مبلغ 700 هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در سطح دانشجویان و نوقلمان به نفرات اول کمک هزینه سفر به عتبات به صورت هوایی به مبلغ یک میلیون تومان، نفرات دوم کمک هزینه سفر به عتبات به صورت زمینی به مبلغ 700 هزار تومان و به نفرات سوم تا پنجم کمک هزینه سفر به مشهد اهدا می‌شود و در بخش عمومی این همایش پنج نفر کمک هزینه سفر به مشهد به مبلغ 500 هزار تومان دریافت می‌کنند.

دبیر اجرایی همایش ملی حدیث رضوی با اشاره به مراکز همکار در برگزاری همایش ملی حدیث رضوی گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث، دانشگاه‌ قرآن و حدیث، پژوهشکده قرآن و حدیث، جامعة المصطفی العالمیه، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، مرکز تخصصی علوم حدیث و انجمن حدیث حوزه در برگزاری این همایش همکاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان شرکت در این همایش تا 15 مرداد فرصت دارند آثار خود را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی www.hadith.net یا به آدرس قم، بلوار 15 خرداد، چهار راه نوبهار، پس از شهرک جهاد، موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث ارسال کنند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها