امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87368
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۷
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، مهرداد مهرگان شامگاه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی ساحل دریای گیلان با اشاره به حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، مهرداد مهرگان شامگاه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی ساحل دریای گیلان با اشاره به حضور گردشگران در استان مازندران و عبور مسافران از گیلان اظهار کرد: تفاوت

ساختاری بین دریای گیلان و مازندران وجود دارد.

وی ادامه داد: 128 طرح سالم‌سازی دریا در استان مازندران وجود دارد و گیلان دارای 25 طرح سالم‌سازی دریا است.

مهرگان به وجود طرح‌های سالم‌سازی دریا در هر 2.5 کیلومتر در مازندران اشاره کرد و افزود: گیلان در هر 13.5 کیلومتر یک طرح ساحلی دارد.

رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان با بیان اینکه تنها 65 کیلومتر از ساحل مازندران آزاد است، تصریح کرد: سالانه در مازندران 150 نفر غرق می‌شوند در صورتی که تعداد غرق‌شدگان در گیلان به 35 نفر می‌رسد و این موضوع نشان‌دهنده اهتمام فرمانداران به طرح‌های ساحلی است.

وی، ساحل دریای گیلان را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: 37.5 کیلومتر از ساحل استان را طرح‌های سالم‌سازی دریا در بر می‌گیرد.

مهرگان با بیان اینکه 27 کیلومتر از ساحل به طرح‌های جدید سالم‌سازی دریا اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: 138 کیلومتر از ساحل گیلان قابل راه‌اندازی طرح‌های سالم‌سازی دریا نیست.

به گفته رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان، 105 کیلومتر از ساحل استان منطقه شنا ممنوع است.

وی بر ضرورت خطرپذیری ناجیان غریق تأکید کرد و یادآور شد: خطرپذیری ناجیان غریق هنگام تلاطم دریا در جلوگیری از خروج گردشگران از طرح‌های سالم‌سازی دریا تاثیرگذار است.

مهرگان از ساماندهی اصناف در داخل طرح‌های سالم‌سازی دریای گیلان خبر داد و اظهار کرد: طرح‌های سالم‌سازی دریای گیلان در سه گروه رتبه‌بندی می‌شوند.

رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان، خواستار مشخص شدن ساعت فعالیت طرح‌های سالم‌سازی دریا شد و بیان کرد: قرار بود فعالیت‌های فرهنگی در طرح‌های سالم‌سازی دریا انجام شود اما تاکنون این امر تحقق پیدا نکرده است.

وی با اشاره به استقرار همیاران پلیس در طرح‌های سالم‌سازی دریا، تصریح کرد: نیروهای یگان ویژه پلیس در نقاط حادثه‌خیز ساحل مستقر می‌شوند.

مهرگان بر استانداردسازی طرح‌های سالم‌سازی دریا در گیلان تاکید کرد و افزود: بناهایی در بعضی از ساحل استان ایجاد شده و بانوان نمی‌توانند از دریا استفاده کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان به وضعیت مسافرکاشانه‌ها در استان اشاره کرد و گفت: مسافرکاشانه‌ها باید ساماندهی شوند.
انتهای پیام/84001/ذ30

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها