امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87378
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با موضوع بنزین پتروشیمی‌ها سه‌شنبه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با موضوع بنزین پتروشیمی‌ها سه‌شنبه این هفته با حضور مسئولان دولتی و نهادهای نظارتی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، در جلسه قبلی این کمیسیون با موضوع بنزین پتروشیمی‌ها اعضای کمیسیون انرژی به نمایندگان سازمان استاندارد و محیط‌زیست به دلیل آزمایش نکردن انواع بنزین مصرفی در کشور اعم از بنزین پالایشگاه‌ها، بنزین پتروشیمی و بنزین وارداتی انتقادات جدی وارد کردند و از نمایندگان این سازمان‌ها به خصوص محیط‌زیست پرسیدند چگونه بدون تست کردن انواع بنزین اعلام کرده‌اند بنزین پتروشیمی آلاینده است؟

به همین دلیل کمیسیون انرژی از دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت نفت، محیط‌زیست و استاندارد خواسته است مقامات عالی مسئول در این زمینه از جمله معاون وزیر نفت در امور پالایش، رئیس سازمان محیط زیست و رئیس سازمان استاندارد برای ارائه توضیحات درباره دلایل تست نکردن انواع بنزین و اعلام آلایندگی بنزین پتروشیمی در جلسه این هفته کمیسیون انرژی حاضر شوند.

پیش از این معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست ادعا کرده بود سازمان متبوع وی تست‌های لازم روی بنزین پتروشیمی را انجام داده و مدارک مربوط به آلایندگی بنزین پتروشیمی را به مجلس ارائه کرده است اما اعضای کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با فارس ادعای ابتکار را رد کردند.

در جلسه این هفته کمیسیون انرژی برای بررسی آلایندگی بنزین، به جز روسای سازمان‌های محیط زیست و استاندارد و معاون وزیر نفت، نمایندگانی از دیوان محاسبات، بازرسی کل کشور و صنعت پتروشیمی نیز حضور خواهند یافت.

در جلسه قبلی کمیسیون انرژی با موضوع بنزین پتروشیمی‌ها 4 سوال اساسی از وزارت نفت مطرح شد که به شکل مجزا درباره کیفیت فرآورده‌های پالایشگاه‌هایی که قدیمی هستند و بازسازی نشده‌اند، درباره کیفیت فرآورده پالایشگاه‌هایی که بازسازی شده و به سطح یورو 4 و یورو 5 رسیده اند، کیفیت فرآورده‌هایی که از پتروشیمی‌ها به دست می‌آید و همین‌طور کیفیت بنزین وارداتی توضیح دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار