امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87388
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان به ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در مراسم تحلیف «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور جدید مصر بامداد امروز (یکشنبه) به قاهره سفر کرد.

مراسم تحلیف السیسی وزیر دفاع پیشین مصر و رئیس جمهور جدید این کشور قرار است امروز در قاهره برگزار شود.

«خالد سعید عماره» رئیس دفتر حافظ منافع مصر در ایران 12 خرداد ماه در دیدار با «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رئیس جمهور، دعوت‌نامه رسمی مصر از رئیس جمهور ایران برای حضور در مراسم تحلیف السیسی را به نهاوندیان تقدیم کرد.

بر اساس آمار کمیسیون انتخابات مصر، السیسی با کسب 96.9 درصد از آرا ماخوذه به عنوان رئیس جمهور جدید مصر انتخاب شد.

پس از برگزاری انتخابات در مصر مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ایران عنوان کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران همواره و به طور اصولی برگزاری انتخابات را حق مشروع مردم برای تعیین سرنوشت و گامی در جهت تقویت مردمسالاری می‌داند.

وی افزود: تردیدی وجود ندارد که استمرار این روند از طریق مشارکت فراگیر تمامی احزاب و جریان‌های سیاسی به ویژه نمایندگان واقعی همه آحاد ملت مصر نه تنها به تکمیل فرآیند شکل گیری حاکمیت ملی، انسجام و وحدت جامعه مدنی مصر کمک می‌کند، بلکه آثار خود را در تقویت ثبات، امنیت و ارتقای جایگاه منطقه‌ای این کشور بر جای خواهد گذاشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها