امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۶:۳۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 874
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 224
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در منامه، مخالفان بحرینی ذکر نام حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در منامه، مخالفان بحرینی ذکر نام حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی شورای وزیران بحرین را اقدامی بی‌ارزش و فرار از بحران داخلی دانسته و تاکید کردند کاری که آل خلیفه در قبال شهروندان بحرینی در پیش گرفته است، تروریست است.

فاضل عباس دبیرکل «مجمع ملی دموکراتیک وحدت‌گرای» بحرین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهارداشت: مجلس نمایندگان مسخ شده و قدرت تصمیم گیری ندارد و تصمیم مربوط به حزب الله بی ارزش است و اتحادیه اروپا با این اقدام مخالفت کرده است.

هادی الموسوی از اعضای ارشد جمعیت الوفاق بحرین نیز در گفتگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: به نظر می رسد که دولت درخواست ذکر نام حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی را مطرح نکرده است زیرا در این صورت، برخی آن را دیرهنگام خواهند دانست بنابراین به نظر می رسد این اقدام از سوی برخی که کاری جز چنین اقداماتی ندارند صورت گرفته باشد.

تروریست یعنی ویرانی 35 مسجد و کشتار بیش از یکصد شهروند 

الموسوی در توضیح این مطلب افزود: تروریست را می توان اینگونه خلاصه کرد: ویرانی 35 مسجد و کشتن بیش از یکصد شهروند بی دفاع و شکنجه زندانیان و نیز توسل به اقداماتی که موجب آزار و اذیت مردم است؛ کمیته حقیقت یاب شاهد تروریست دولتی بوده و در تاریخ 23فوریه 2011 آن را به پادشاه بحرین گزارش کرد و او نیز شنید و پذیرفت".

از سوی دیگر رضی الموسوی دبیر کل جمعیت وعد در گفتگو با خبرنگار فارس افزود: تمرکز بر مسائل خارجی فرار به سمت جلو است و صادر کردن مشکلات به خارج راه حل آن نیست.

وی ارتباط دادن موضوع بحرین با حزب الله را اقدامی شکست خورده دانسته و گفت بحرین نیازمند اصلاحات واقعی سیاسی است که پاسخگوی خواسته های دموکراتیک و مسالمت آمیز مردم باشد.

الموسوی تصریح کرد: وقتی از بازتابهای منطقه ای بحران بحرین سخن گفته می شود باید نظام حاکم بحرین را که نیروهای سپر جزیره را فراخواند مسئول دانست.

نادر عبدالامام فعال سیاسی بحرینی نیز با نظر الموسوی موافق بوده و تاکید کرد: درخواست بحرین مبنی بر ذکر نام حزب الله در فهرست سازمانهای تروریستی فرار از بحران داخلی و تلاش برای ارتباط دادن آن به خارج است.

ذکر نام حزب‌الله در فهرست تروریست‌ها، خواسته‌ای آمریکایی و اسرائیلی است

وی در گفتگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: این اقدام در قبال حرب‌الله موجب می‌شود مخالفان و فعالان سیاسی به ارتباط با حزب‌الله متهم شوند و این در واقع خواسته آمریکا و اسرائیل و غرب برای جلب حمایت هرچه بیشتر بین‌المللی به منظور سرکوب مخالفان و سکوت در برابر اوضاع جاری بحرین است.

این مواضع در حالی اتخاذ شده که شورای وزیران بحرین یکشنبه گذشته از ذکر نام حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی خبر داده و تصمیم خود را به منظور اجرایی کردن به وزارت کشور و خارج ارجاع داد بدون اینکه نتایج این اقدام را در نظر بگیرد و به این ترتیب بحرین نخستین کشور عربی خواهد بود که چنین اقدامی را در حق حزب الله در پیش می‌گیرد.

در این میان، خبرگزاری رسمی بحرین اعلام کرد «سمیرة رجب» سخنگوی دولت بحرین اعلام کرده که تصمیم مربوط به حزب‌الله به خواست مجلس نمایندگان بوده و بنابر معیارهای بین المللی مربوط به نحوه برخورد با سازمان های تروریستی به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی همچنین مدعی شده است که حزب‌الله که نقش آن علیه اسرائیل پایان یافته است با آموزش بحرینی ها و تحریک آنان به خشونت، مرتکب تروریست شد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها