امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87434
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
مهدی زینت ‌بخش در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه در حال حاضر قیمت سیگارهای داخلی تقریباً دو ...

مهدی زینت ‌بخش در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه در حال حاضر قیمت سیگارهای داخلی تقریباً دو برابر قیمت سیگارهای وارداتی است، اظهار داشت: در حال حاضر هر باکس سیگار بهمن کوچک به قیمت 11 هزار و 600 تومان، هر باکس سیگار بهمن بلند به قیمت 13 هزار تومان، بهمن سافت 11 هزار تومان و بهمن لایت 12 هزار و 500 تومان در بازار عرضه می‌شود، در حالی که نوع قاچاق این سیگار به قیمت حدود 7 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: نحوه مدیریت و قیمت‌گذاری سیگارهای داخلی باعث رونق فروش سیگارهای خارجی در بازار شده و استقبال از سیگار داخلی کم شده است.

زینت بخش تصریح کرد: در این شرایط زمزمه افزایش 20 درصدی قیمت سیگار داخلی و همچنین تعرفه واردات سیگار مطرح است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی واردکنندگان سیگار، یارانه‌ای بابت عرضه سیگار در کشور پرداخت می‌کنند تا بازارشان به دست قاچاقچیان و سیگارهای قاچاق نیفتد.

این فعال بازار دخانیات با بیان اینکه در سال‌های قبل سهم سیگار قاچاق در بازار ایران حدود 10 درصد بود، گفت: در حال حاضر این سهم به حدود 80 درصد رسیده است که در واقع سیگارهای قاچاق، سهم سیگارهای داخلی و همچنین سیگارهای وارداتی را در بازار ایران گرفته‌اند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها