امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87473
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار رسانه فارس، در زیر اخبار ویژه روزنامه‌های صبح امروز را می‌خوانید. :::::::::::کیهان:::::::::::: خط قرمزهای مذاکرات وین سر جای ...

به گزارش خبرنگار رسانه فارس، در زیر اخبار ویژه روزنامه‌های صبح امروز را می‌خوانید.
:::::::::::کیهان::::::::::::

خط قرمزهای مذاکرات وین سر جای خود باقی است (خبر ویژه)

مذاکرات کارشناسی هیئت ایرانی با هیئت آمریکایی و روسی در زمینه نحوه تداوم توافق ژنو و تدوین توافق جامع هسته‌ای، با بزرگنمایی رسانه‌ای مواجه شده است.

بنابر اعلام عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه؛ معاونان وزیر امور خارجه ایران پیش از آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران در وین با همتایان آمریکایی و روسی خود جداگانه طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در شهر ژنو سوئیس و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در شهر رم پایتخت ایتالیا دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

«عباس عراقچی» در گفت‌وگویی تلویزیونی، لغو تحریم‌ها را یکی از موضوعات مورد بحث میان تهران و واشنگتن عنوان کرد.

وی اظهار داشت: البته رئیس هیئت آمریکایی قائم مقام وزارت خارجه این کشور است که پس از جان کری نفر دوم وزارت خارجه آمریکا به شمار می‌رود و خانم وندی شرمن آقای برنز را همراهی می‌کند.

عراقچی با یادآوری اینکه مذاکره با آمریکا برای روزهای 19 و 20 خردادماه تنظیم شده است، خاطرنشان کرد: بیشتر تحریم‌ها توسط آمریکا اعمال شده و سایر کشورهای عضو 5+1 در آن دخالتی نداشته‌اند.

وی همچنین گفت: مذاکرات با آمریکا سه‌جانبه است و علاوه بر مقامات وزارت خارجه ایران و آمریکا، هلگا اشمید معاون خانم کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در آن حضور خواهد داشت.

یادآور می‌شود برخی رسانه‌های غربی و به ویژه برخی رسانه‌ها و روزنامه‌های داخلی تلاش کرده‌اند فربه کردن آرزوها و توهمات به روال سال گذشته را مجددا در دستور کار قرار دهند و این در حالی است که زیاده‌طلبی‌های آمریکا در کنار بدعهدی و بی‌صداقتی این رژیم مستکبر موجب بن‌بست در مذاکرات وین برای تدوین توافق جامع شد. هیئت ایرانی در این مذاکرات با 5 خط قرمز روشن- از جمله حفظ ماهیت راکتور آب سنگین اراک، غیر قابل مذاکره بودن موضوع تحقیق و توسعه، تعیین میزان نیاز ایران به غنی‌سازی صرفا در داخل ایران و توسط متخصصان داخلی، لزوم تعیین تکلیف لغو تحریم‌ها و بی‌ربط دانستن مسائلی نظیر بازرسی از مراکز نظامی یا موشک‌های دوربرد شرکت کرد و خیال موهوم غرب برای گرفتن امتیازهای یک طرفه و بی‌دلیل را ناکام گذاشت.

پایگاه خبری- تحلیلی المانیتور با انتشار خبری به نقل از یک مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داده که هیئت آمریکایی حاضر در مذاکرات دوجانبه با مقام‌های ایرانی را «ویلیام برنز»، «وندی شرمن»، «جیک سولیوان» مشاور امنیت ملی «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، «بروک آمدرسون» معاون مذاکره‌کننده ایالات متحده، «راب مالی» مشاور ارشد خاورمیانه‌ای شورای امنیت ملی آمریکا و سایرین تشکیل خواهند داد.

برخی اعضای این هیئت در مذاکرات زمستان 91 در عمان حضور داشته‌اند که رسانه‌های غربی می‌گویند آن ملاقات در تدوین توافق ژنو موثر بود. با این حال توافق ژنو غیر از گرفتن برخی امتیازها نظیر توقف غنی‌سازی 20درصد و خنثی  کردن ذخایر اورانیوم 20 درصد موجود و توقف نصب سانتریفیوژهای جدید و عملیات ساخت راکتور اراک، هیچ نتیجه‌ای‌ برای ایران نداشت و حتی به تصریح مشاور رئیس‌جمهور، بیش از 50 درصد 4/2 میلیارد دلاری که قرار بود از اموال بلوکه شده ایران آزاد شود، به دست ایران نرسید. با این وصف ادامه مسیر انحرافی ژنو بیش از این امکان‌پذیر نیست و به تعبیر فارین پالیسی ایران به اندازه کافی امتیاز داده و اعتمادسازی کرده و اکنون این آمریکاست که باید اعتمادسازی کند.

ناکامی دیگر فتنه‌گران در انتقال جسد عمال رژیم صهیونیستی (خبر ویژه)

هوشنگ سیحون، معمار بهایی در لس‌آنجلس به خاک سپرده شد.

اوایل خرداد ماه سال جاری، یکی از معماران وابسته به دربار پهلوی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از کشور گریخته بود، در ونکوور کانادا درگذشت. هوشنگ سیحون علاوه بر عضویت در فرقه ضاله بهاییت و کلوپ صهیونیستی روتاری (بازوی اقتصادی فراماسونری)، پرونده‌ای سیاه در دانشگاه تهران و شورای عالی شهرسازی از خود بر جای گذاشت که در خبر ویژه کیهان، شرح کارنامه سیاه وی با عنوان «تجلیل از معمار بهایی» در تاریخ (1393/3/7) منتشر شد.

پس از مرگ سیحون برخی رسانه‌های مدعی اصلاح‌طلبی به ویژه روزنامه دولتی ایران در داخل کشور همراه با رسانه‌های اپوزیسیون در خارج از کشور، علاوه بر تجلیل و قبح‌زدایی از کارنامه وی، پیشنهاد انتقال جسد این معمار را به ایران مطرح کردند. روزنامه کیهان در خبری ویژه با عنوان «جاسوس سیا نشد، معمار بهایی را بیاوریم» در تاریخ (1393/3/8) به تشریح این همصدایی پرداخت. در نهایت، پس از جلوگیری از انتقال جسد «ریچارد فرای» به ایران، تلاش روشنفکرنماهای داخل و خارج بار دیگر ناکام ماند و «هوشنگ سیحون» در لس‌آنجلس دفن شد.

گفتنی است هوشنگ سیحون و ریچارد فرای، هر دو جایزه «میراث فرهنگ» را از مؤسسه صهیونیستی «هوور» دریافت کرده‌اند. مؤسسه هوور، از فعالترین مراکز جنگ نرم کشورهای سلطه‌گر غربی علیه ملت ایران می‌باشد که توسط سازمان جاسوسی آمریکا اداره می‌شود و با حزب صهیونیستی «لیکود» روابط بسیار نزدیکی دارد.
 
معاون خاتمی: به درستی از روحانی سهم‌خواهی نکردیم! (خبر ویژه)

معاون خاتمی در دولت اصلاحات می‌گوید که در ماجرای ائتلاف اصلاح‌طلبان با روحانی، سهم‌خواهی به درستی صورت نگرفت و آنها باید قبل از انتخابات بر سر سهم خود شرط‌های بیشتری می‌گذاشتند!

محمدعلی ابطحی در مصاحبه با نامه‌نیوز و درباره ائتلاف اصلاح‌طلبان و روحانی گفت: به نظر من این یکی از بلوغ‌های سیاسی بود. البته در ادامه نشان دادیم که کمی در این موضوع کاستی داریم، بعد از انتخابات ائتلاف در روند تشکیل کابینه شکل نگرفت و کسانی که بر سر کناره‌گیری آقای عارف از روند انتخابات و حمایت آقای خاتمی از این موضوع تلاش کرده بودند می‌توانستند قبل از این توافق شرایط ائتلاف را مثل همه جای دنیا ببندد و وزارت‌خانه‌های مورد نظر خود را براساس این توافق و ائتلاف جا به جا کند، که این کار را نکردند.

وی در پاسخ اینکه «آقای عارف الان دلخور هستند؟» گفت: منظور من آقای عارف نیست منظور من کلیت گروه و جریان است که سهم‌خواهی در این خصوص به درستی انجام نگرفت.

معاون حقوقی و پارلمانی خاتمی در دولت اصلاحات در پاسخ این پرسش که «آیا آقای عارف از ائتلاف ناراحت بودند؟ به نظر می‌رسد این ناراحتی و دلخوری هنوز هم وجود دارد». پاسخ داد: اگر روند ائتلاف به یک بلوغ رسیده بود و تقسیمات در روند توافق صورت گرفته بود مثل همه جای دنیا فکر می‌کنم بهتر بود. من به دوستانی که در جلسات ائتلاف بودند هم گفتم که این اقدام دستپاچه شما خیلی کار مناسبی نبود و اگر از قبل مثلا بر سمت معاون اولی و وزارت‌خانه فلان و یا بهمان توافق کرده بودند بهتر بود. همه این برداشت را داشتند که عارف معاون اول شود و خب به همین دلیل است که می‌گویم روند ائتلاف هنوز به بلوغ نرسیده است.

اظهارات طلبکارانه معاون خاتمی در حالی است که افراطیون مدعی اصلاحات بیشترین سهم را از کابینه، معاونت‌های وزیران و استانداران دریافت کرده‌اند اما در عین حال براساس استراتژی از پیش تعیین شده بنا دارند همواره از موضع طلبکار ناراضی، امتیازات مضاعفی از دولت بگیرند و همواره روحانی را در موضع بدهکار نگه دارند.
 
مدیر بدون مسئولیت از رستوران‌داری تا روزنامه‌داری نیابتی (خبر ویژه)

«اقتصاد، تعادل را کم دارد. تعادل (روزنامه اقتصادی) با اعتماد شما می‌آید. با مدیریت: الیاس حضرتی»! این متن یک آگهی است که در روزنامه‌های زنجیره‌ای نقش بسته و حکایت از این می‌کند که الیاس حضرتی مدیر مسئول اعتماد، یک روزنامه دیگر تحت عنوان اعتماد را نیز مدیریت و منتشر خواهد کرد!

این هنر مدیریتی در حالی است که حضرتی همزمان رستوران ماهی سفید را نیز در شمال شهر تهران راه‌اندازی کرده است.

درباره دستپخت مطبوعاتی آقای مدیرمسئول همین بس که تا مدت‌ها همکاران وی در روزنامه اعتماد، تحلیل‌ها و گزارش‌های شبکه دولتی انگلیس را به نام خود منتشر می‌کردند و البته شهرام جزایری مفسد اقتصادی دوره اصلاحات نیز مدیریت این روزنامه را از دوستی و التفات ویژه فراموش کرد! سالها پیش یک همکار سرویس اجتماعی روزنامه اعتماد در وبلاگ خود فاش کرده بود که این روزنامه رپرتاژ آگهی‌هایی را در قالب تحلیل درباره برخی بخش‌های شهرداری منتشر می‌کند.

برخی از همکاران روزنامه اعتماد هم‌اکنون از کشور گریخته و در شبکه‌های بیگانه نظیر BBC  همکاری می‌کنند.

با همه این اوصاف و در حالی که برخی همکاران اعتماد به خاطر فعالیت‌های ضدامنیتی و وطن‌فروشانه به وزارت اطلاعات احضار شده‌اند، این روزنامه در تیتر اول خود از اینکه وزیر اطلاعات به دیدار نماینده ولی‌فقیه در موسسه کیهان آمده و یک ساعت و نیم ملاقات داشته ابراز ناخرسندی کرد. نگرانی رسانه‌های زنجیره‌ای در قبال این دیدار به حدی بود که اعتماد به همراه طیفی از نشریات و سایت‌های زنجیره‌ای اقدام به قالب کردن تحلیل و هراس خود، به خبر دیدار مذکور کردند.

نسخه ایرانی بی‌بی‌سی (اعتماد) همچنین با تیتر «هشدار وزیر اطلاعات به بولتن‌سازان» سعی کرده سخنرانی عمومی وزیر اطلاعات را به دیدار چند روز پیش حجت‌الاسلام والمسلمین علوی از کیهان ارتباط دهد! اما اخبار موثق حاکی از آن است که در پس این موج‌سازی رسانه‌ای، نگرانی‌های شدیدی در شبکه رسانه‌ای عنکبوت نسبت به تعامل مثبت وزیر اطلاعات با کیهان پدید آمده است.
 
مشاور روحانی: دولت نقدپذیر باشد و به قانون احترام بگذارد (خبر ویژه)

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت اصحاب دولت نباید به اضطراب در مسائل فرهنگی دامن بزنند و به جای حاشیه‌سازی همت خود را صرف مسائل مهم کشور کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با تابناک و در پاسخ این سوال که «در روزهای گذشته نسبت به برخی از رویکردهای دولت به خصوص در عرصه فرهنگ انتقاداتی شده است. به نظر شما علت این انتقادات چیست؟» گفت: خود اصحاب دولت نباید، به اضطراب، دلهره‌ها و دلواپسی‌ها بیفزاید. بالاخره ما یک جامعه فعال، شاداب و دارای آزادی بیان و آزادی بعد از بیان داریم. به هر حال همه افراد می‌توانند، راجع به تمام مسائل اقتصادی، سیاست، اخلاق، حجاب، عفاف، دانشگاه، سیاست خارجی صحبت کنند.

وی درباره این سوال که «عده‌ای از عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف از جمله حجاب و عفاف ناراضی هستند و برای استدلال خود به بعضی از عملکردهای دولت اشاره می‌کنند. شما این نقد را به دولت وارد می‌دانید؟» اظهار داشت: ما در جامعه‌مان اگر می‌خواهیم قانونی بحث کنیم؛ یک مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام حجاب و عفاف داریم. در سال 84 آقای خاتمی به وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی برای عملیاتی کردن آن دستور داده بود. در سال 85 آقای احمدی‌نژاد  این قانون را به وزارت کشور ارجاع داد و گفت بروید این را اجرا کنید که هنوز هم اجرا نشده است. در قانون عفاف و حجاب بیش از 20 دستگاه باید قانون را در زیرمجموعه خودشان عملیاتی کنند که متاسفانه دستگاه‌ها آن طوری که باید و شاید تمکین نکردند و آن را عملیاتی نکردند.

وی درباره قانون ماهواره نیز می‌گوید: بله در این مورد هم قانون وجود دارد. بالاخره در قصه ماهواره قانون می‌گوید، که افراد عادی نباید از ماهواره استفاده کنند و در نقطه مقابل رادیو،  تلویزیون باید از ماهواره‌های بین‌المللی استفاده کنند و آنچه مفید، موثر و سودمند است را بگیرند و در رادیو و تلویزیون منعکس کنند که از مزایای آن بهره‌مند شویم ولی از مفاسد آن برکنار بمانیم. بالاخره دولت این را اجرا نکرده‌اند. دستگاه‌ها نسبت به قانون التزام عملی ندارند.

«آقای روحانی چندی پیش در مورد ماهواره گفت «اگر خدایی نکرده تلویزیونی بتواند با یک دیش مخفی یا آشکار شبکه دیگری را بگیرد و جوانان آن شبکه را ببینند چگونه ایرانیت و اسلامیت می‌ماند؟! دیدیم که ماهواره آمد و مبارزه در پشت بام و بالکن تاثیرگذار نبود و نه ایمان مردم پر زد و رفت و نه هویت مردم از دست رفت.» نظر شما دقیقا با حرف آقای رئیس‌جمهور در تضاد است؟» اکرمی در پاسخ این پرسش تصریح کرد: من این اظهارات را از آقای رئیس‌جمهور نمی‌پسندم. برای اینکه قانون عملی نشد. اگر قانون عملی می‌شد که این طور نمی‌شد. بالاخره ما باید به قانون احترام بگذاریم یا قانون را تغییر بدهیم. ولی وقتی قانون وجود دارد نباید قانون را تمکین نکنیم. اگر قانون اصلاح می‌خواهد آن را اصلاح کنیم و نه اینکه بگویم چون مثلا تمکین نکردند، بنابراین فایده‌ای ندارد و بی‌خود بوده است. من این اظهارات را نمی‌پسندم.

حجت‌الاسلام اکرمی همچنین درباره بحث بهشت بردن مردم از سوی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: استدعای ما از آقای رئیس‌جمهور این است که به مسائل مهم کشور بپردازد. مسائل مهم کشور اقتصاد، اشتغال، اعتیاد، سرمایه‌گذاری و رونق تولید و کار است. الان بیکاری و اعتیاد است که ام‌الفساد است. الان اعتیاد به مدرسه‌ها هم نفوذ کرده است. باید به گونه‌ای به مسائل بپردازیم که مسائل غیر مهم باعث فراموشی مسائل مهم نشود.

اکرمی اضافه کرد: به نظرم می‌آید همه دستگاه‌های فرهنگی باید در این مسائل کمک بکنند. ما هم نگاه نکنیم یک اظهاراتی آقای روحانی انجام داده است. چهار تا امام جمعه انتقاد کرده‌اند بگوییم همه چیز تمام شده است.  750 نماز جمعه در کشور برگزار می‌شود حالا 4 تای آنها تذکر داده‌اند باید به حرف آنها گوش دهیم. اگر حرف آنها درست است  رفتارمان را اصلاح کنیم، اگر درست نیست تساهل نشان دهیم.

::::::::::::خراسان:::::::::::

فرم ارزیابی دستگاه های دولتی به مقصد نرسید

بر اساس نامه نگاری های برخی دستگاه های اجرایی و پیگیری نهادهای نظارتی مشخص شده که علی رغم روال هرساله دولت در ارسال شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی مستقر در استان ها، این ابلاغیه برای فعالیت دستگاه های مذکور در سال 1392 به دست استان ها نرسیده در حالی که این ارزیابی هر ساله، مبنای تشویق یا مواخذه مدیران استانی و نظارت بهتر بر عملکرد آنها قرار می گرفته است.

:::::::::::قدس::::::::::::

قاسم سلیمانی ما را شکست داد

افکارنیوز: در پی شکست سنگین گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به داعش در برابر ارتش عراق در سامرا، این گروهک در جدیدترین بیانیه خود مدعی شد ارتش عراق با همدستی سپاه قدس و سپاه بدر توانستند در این جنگ پیروز شوند. «أبوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش در عراق در این بیانیه گفت: ارتش عراق با نقشه و همدستی گروه قاسم سلیمانی توانست برما چیره شود.

شباهت عجیب مرد پاکستانی

باشگاه خبرنگاران: مردی پاکستانی که ساکن عربستان سعودی است شباهت خاصی به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران دارد. عکس منتشر شده از این فرد به طور گسترده با استقبال کاربران اینترنت مواجه شده است.

کارشکنی نروژ در قبال دانشجویان ایرانی

پرس تی وی: اداره مهاجرت نروژ (UDI) به شماری از دانشجویان ایرانی به بهانه تحریمها علیه برنامه هسته ای ایران و بیم از انتقال فناوریهای حساس و با کاربرد دو گانه به ایران، ویزای اقامت در این کشور نداد.

پایان رسیدگی به پرونده رحیمی

ایسنا: دومین جلسه رسیدگی به اتهامهای محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد صبح دیروز در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد و در پایان این جلسه ختم رسیدگی اعلام شد. با توجه به اعلام ختم رسیدگی به این پرونده باید منتظر صدور رأی از سوی هیات قضایی رسیدگی کننده در مهلت قانونی یک هفته‌ای بود.

نامه اعتراضی پرستاران به رئیس جمهور

ایسنا: دبیرکل خانه پرستار در نامه‌ای به رئیس جمهور، خواستار اجرای قانون 7 سال بر زمین مانده تعرفه گذاری خدمات پرستاری شد و گفت: در هیچ کجای دنیا اختلاف پرداختها در نظام سلامت به 300 برابر نمی رسد.

خداحافظی سفیر از محافظ شهیدش

جهان: در اقدامی معنوی، غضنفر رکن آبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان پیش از سفر به کشورمان بر سر مزار محافظ شخصی‌اش حاضر شد.

«رضوان فارس» معروف به «حاج رضا» سر تیم حفاظت از سفارت در بیروت و محافظ شخصی سفیر بود که در حادثه انتحاری ‏سال گذشته برابر سفارت ایران در لبنان به شهادت رسید.

بررسی طوفان های اخیر در مجلس

تسنیم: حسین طلا، سخنگوی مجمع نمایندگان تهران از بررسی طوفان تهران که به مرگ 5 نفر منجر شد، با حضور رئیس سازمان هواشناسی و مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری تهران خبر داد.

ورود شتر به همدان ممنوع شد

ایسنا: دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به شیوع ویروس «کرونا» در برخی کشورها و ایران از ممنوعیت ورود شتر به استان همدان خبر داد.

با این اتوبوس سفر نمی کنیم!

قدس آنلاین: به گفته برخی فعالان ومتصدیان فروش بلیت در پایانه های مسافربری کشور، با توجه به حوادث متعدد به وجود آمده برای اتوبوسهای اسکانیا، برخی مسافران پس از اینکه متوجه می شوند اتوبوسهای مذکور ازنوع اسکانیا هستند از سفر با این خودروها سر باز می زنند و بلیت خود را پس می‌دهند.

ادعایی درباره ‌واردکننده‌ بنزین

ندای انقلاب: برخی رسانه ها در ادعایی از محمد هاشمی اصفهانی همسر دکتر معصومه ابتکار به عنوان وارد کننده بنزین خارجی خبرداده اند.

انتقاد از تبعیض در پرداخت حقوق

مهر: افضلی فر- سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی- گفت: وجود تبعیضهای آشکار در پرداخت حقوق کارمندان در وزارتخانه‌های مختلف با کدام اصول و مبانی دینی و انقلابی و قانونی سازگار است؟

علت تجمع دیروز برابر مجلس

ایرنا: جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران دیروز (یکشنبه) با تجمع برابر مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به پرونده کلاهبرداری اراضی فاز پنج هشتگرد شدند.

اعلام اسامی 5مذاکره کننده آمریکا

فارس: یک مقام بلندپایه آمریکایی اسامی برخی دیپلماتهای این کشور که با هیأت ایرانی در ژنو دیدار می‌کنند را ذکر کرد وگفت: وندی شرمن، جک سالیوان، ویلیام جی برنز، رابرت مالی و بروک اندرسون در تیم مذاکرات حضور دارند.

سوء قصد به رئیس مرکز تجارت جهانی ایران

تسنیم: هفته گذشته هنگام بازگشت رئیس مرکز تجارت جهانی ایران از مراسم یادبود امام خمینی(ره) در سالن سران، چند موتورسوار، خودرو وی را تعقیب کرده و پس از چند دقیقه اتومبیل سبزعلیپور را در خیابان حافظ روی پل طالقانی به زور متوقف کردند.

این افراد پس از ضرب و شتم شدید وی، از محل متواری شدند. ضمناً ضاربان خودرو وی را بشدت تخریب و تلفن همراه و برخی وسایل شخصی سبزعلیپور را نیز با خود بردند.

از پس محصولات غیرمجاز برنمی‌آییم

ایسنا: علی جنتی وزیر ارشاد در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی‌، صنایع و معادن ایران گفت: ما در بازار از پس این محصولات غیرمجاز برنمی‌آییم. فروش این محصولات آن قدر شایع است که در بازار نمی‌توان با آن برخورد کرد.

واکنش آل سعود به یک فیلم

العالم: پخش یک فیلم مستند با موضوع خیزش مردم در مناطق شرقی عربستان سعودی، موجب خشم طرفداران رژیم سعودی شده است.

گفته می شود صفاء الاحمد روزنامه نگار سعودی که این فیلم را تحت عنوان الحراک السری(تحرک مخفیانه) تهیه کرده از سوی عناصر سعودی تهدید شده است.

علت تجمع کارگران اهوازی

ایلنا: صبح دیروز (یکشنبه،18 خرداد ماه) کارگران پیمانی قطار شهری اهواز در اعتراض به دریافت نکردن 5 ماه حقوق معوقه برای پنجمین روز در ماه جاری برابر سایت مرکزی قطار شهری واقع در خیابان اقبال تجمع کردند.

شمشیرکشی در معبد

مشرق: در درگیری و شمشیرکشی میان دو گروه از سیک ها در یکی از معابد ایالت پنجاب در شمال هند دستکم دوازده تن زخمی شدند. این درگیری در معبدطلایی که مقدس ترین معبد سیک ها در ایالت پنجاب در شمال هند و حین برگزاری مراسم سی امین سالگرد عملیات بلواستار روی داد.

عملیات بلواستار در سال 1984 با دستور ایندیرا گاندی و به منظور کنترل بر مجتمع معبد طلایی در شهر امریتسار که توسط جدایی طلبان مسلح سیک تصرف شده بود، انجام شد.
 
::::::::::جمهوری اسلامی::::::::::::

*حضور معاون عربی آفریقائی وزیر خارجه کشورمان در مراسم تحلیف ژنرال سیسی هزینه سیاسی زیادی را بر نظام جمهوری اسلامی تحمیل کرد. مردم مصر که ژنرال سیسی را یک کودتاچی و انتخابات ریاست جمهوری را نمایشی می‌دانند، از جمهوری اسلامی ایران انتظار نداشتند با این اقدام او را تأیید کند. این اقدام دولت یازدهم یک خطای فاحش استراتژیک است که نظام جمهوری اسلامی را در جهان عرب و اسلام زیر سؤال برده است.

* بستری بودن آیت‌الله مهدوی کنی، بهانه‌ای شده است تا رسانه ملی افراد منزوی شده را مطرح نماید. دیروز تلویزیون به صورت غیرمتعارف، اظهارنظر محمود احمدی نژاد را - آنهم بیش از دیگران - در جریان عیادتش از آیت‌الله مهدوی کنی پخش کرد و این سؤال را در اذهان مردم ایجاد نمود که چرا افرادی که در افکار عمومی به خاطر عملکردشان زیر سؤال هستند توسط رسانه ملی به بهانه‌های مختلف مطرح می‌شوند؟

* رویکردهای تفرقه افکنانه و توهین آمیز حسن اللهیاری در شبکه ماهواره‌ای "اهل بیت" موجب شد دفتر حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی در نجف اشرف در پاسخ سؤالی در این مورد اعلام کرد: حسن اللهیاری علاوه بر مراجع شیعه و نمایندگان بارز آنان، شخصیت‌ها و مقدسات اهل سنت را نیز با الفاظ درشت و احیاناً توهین‌آمیز یاد می‌کند، این شیوه مغایر با تعالیم ائمه اطهار علیهم السلام است و موجب تفرقه بین مذاهب اسلامی گشته و عواقب خطرناکی برای همزیستی مسالمت آمیز و سازنده مسلمانان مذاهب مختلف در بلاد اسلامی از جمله ترویج و ترغیب به خشونت و نزاع بین مسلمانان را به دنبال خواهد داشت. بر این مبنا مرجعیت شیعه ضمن نقد و تقبیح این‌گونه رفتار اختلاف‌انگیز آقای حسن اللهیاری و رسانه منتسب به او، مؤمنین را به هوشیاری در برابر این‌گونه اقدامات دعوت کرده و از مؤمنین می‌خواهد که فریب مظاهر بعضاً جذاب این رسانه‌ها را نخورند و عواطف آنها موجب نشود که عواقب ناگوار و خطرناک این اقدامات تفرقه‌افکنانه و توهین‌‌آمیز نادیده گرفته شود. انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها