امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87481
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش فارس، سیدجعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران امسال برنامه های ویژه ای برای تسهیل تردد جانبازان و معلولان در سطح شهر اجرا خواهد کرد، ...

به گزارش فارس، سیدجعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران امسال برنامه های ویژه ای برای تسهیل تردد جانبازان و معلولان در سطح شهر اجرا خواهد کرد، گفت: افزایش دوبرابری ظرفیت پایانه معلولان و جانبازان از جمله مهمترین برنامه های ما خواهد بود.

وی افزود: ایجاد سهولت در رفت و آمد جانبازان و معلولان از جمله مهمترین وظایف مدیریت شهری به شمار می آید و معاونت حمل و نقل و ترافیک در راستای برنامه های شهرداری تهران و اهداف شهردار توجه ویژه ای به این قشر دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: بر همین اساس در سال 93 اقدامات مهمی در دست اجرا داریم که از جمله مهمترین آنها، ایجاد ظرفیت دو برابری پایانه جانبازان و معلولان خواهد بود.

تشکری اضافه کرد: پایانه جانبازان و معلولان در سال 92 با هدف جابجایی این گروه از افراد جامعه افتتاح شد و امروز بعد از گذشت یک سال باید گفت بازخورد بسیار خوبی داشته است.

وی ابراز کرد: ما در سال 93 به دنبال این هستیم که خدمات خاص به این عزیزان بدهیم؛ به گونه ای که جابجایی آنان تنها از یک نقطه خاص به نقطه دیگر نباشد. بر این اساس جانبازان و معلولان می توانند از این خدمات در سفرهای تفریحی درون شهری، جابجایی از محل استقرار در دانشگاه یا مراکز درمانی تا محل سکونت و... بهره ببرند که با تحقق آن شاهد تحول بزرگی در حمل و نقل معلولان و جانبازان خواهیم بود.

معاون شهردار تهران همچنین اعلام کرد: افراد ناتوان حرکتی می توانند از این پس برای دریافت بلیت های ویژه اقشار خاص علاوه بر ایستگاه متروی امام خمینی به 4 ایستگاه صادقیه، علم و صنعت، شهر ری و تجریش نیز مراجعه کنند. ضمن اینکه تاکید ما همچنان بر ثبت نام اینترنتی است و  درصورت عدم دسترسی به اینترنت می توانند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای ثبت نام مراجعه کنند. با وجود این از امروز این عزیزان می توانند به 5 ایستگاه مذکور مراجعه کنند.

تشکری هاشمی همچنین به معلولان توصیه کرد از واگذاری خودروی خود به دیگران خودداری کنند و گفت: امروزه معلولان می توانند با دارا بودن پلاک معلولیت به اقصی نقاط شهر سفر کنند، اما این عزیزان باید در نظر داشته باشند واگذاری خودروی خود به دیگران سبب تضییع حقوق شهروندی می شود و این عزیزان از این امکان تنها برای خود استفاده کنند.

معاون شهردار تهران همچنین با اشاره به فضای پارک خودروهای دارای پلاک معلولیت یا جانبازی گفت: این فضاها با خط کشی های مشخص علامت گذاری شده و شهروندان باید بدانند این محل ها تنها مختص جانبازان و معلولان است و پارک خودرو در این محل ها با جریمه و اعمال قانون همراه خواهد بود.

تشکری همچنین خبر داد: بنا داریم تا دو ماه آینده در تمام اتوبوس ها و قطارهای مترو صندلی های ویژه جانبازان و معلولان و نیز ویژه افراد سالمند را نصب کنیم. امیدواریم که شهروندان هم حقوق این عزیزان را محترم بشمارند.

وی خاطرنشان کرد: این صندلی ها با پلاک و عکس مخصوص مشخص خواهد بود و ما امیدواریم مردم هم حامی این ایده باشند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها