امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87482
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج٬ طارق کمالوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس پیشگیری در بحث برخورد با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج٬ طارق کمالوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس پیشگیری در بحث برخورد با جرائم در سطح جامعه به صورت علنی اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حضور پلیس در سطح معابر٬ خیابان‌ها و حتی محلات امنیت را در جامعه ایجاد می‌کند٬ افزود: تشدید مبارزه با سرقت یکی از رویکردهای پلیس پیشگیری در سطح استان است که در سال جاری به اجرا در می‌آید.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کردستان افزایش همپوشانی ارگان‌های دولتی و مردم در زمینه مبارزه با سرقت در استان را از دیگر برنامه‌ها در سال جاری عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم در این برنامه علاوه بر دستگاه‌های حاکمیتی شاهد مشارکت مردم در امر مبارزه با سرقت در سطح استان باشیم.

کمالوند 60 تا 70 درصد سرقت‌ها را در کردستان مربوط به سرقت‌های خرد دانست و اضافه کرد: افرادی که مرتکب سرقت‌های خرد می‌شوند یا بیکار هستند و یا اینکه اعتیاد دارند.

وی به دو بحث دستگیری و نگهداری معتادین اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی در بحث جمع‌آوری معتادین در سطح جامعه اقدامات و برنامه‌های خوبی را داشته است و در بحث جایی برای نگهداری معتادین باید دیگر دستگاه‌های مرتبط با این قضیه را وارد عمل کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کردستان به تاثیرگذار بودن کمپ‌های ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و افزود: دایر کردن کمپ‌های ترک اعتیاد در کردستان تاثیر زیادی در کاهش سرقت معتادین در سطح جامعه داشته است.

کمالوند به تغییر شگرد سارقان منازل اشاره کرد و ادامه داد: دیگر مثل گذشته سارقان نسبت به تخلیه منزل اقدام نمی‌کنند بلکه اشیا باارزشی همچون طلا٬ جواهر و پول را از منازل به سرقت می‌برند تا در بازار به راحتی به فروش برسد.

وی با اشاره به طرح صندوق امانات بانکی در کردستان تصریح کرد: با جلساتی که با بانک‌های سطح استان داشتیم به دنبال راه‌اندازی صندوق امانات هستیم تا مردم با استفاده از این صندوق‌ها دیگر وسایل با ارزش خود را در خانه نگهداری نکنند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کردستان در پایان با اشاره به بالا بردن ضریب حفاظتی منازل خاطرنشان کرد: افرادی که در منزل اشیا باارزش دارند باید در حفاظت از آنها نهایت دقت را به کار بگیرند.
انتهای پیام/79020/ز40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها