امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۵:۴۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87484
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
مصطفی طلوعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اعلام شکایت خانمی در مورد ایجاد صفحه در یک شبکه اجتماعی در اینترنت اظهار داشت: این ...

مصطفی طلوعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اعلام شکایت خانمی در مورد ایجاد صفحه در یک شبکه اجتماعی در اینترنت اظهار داشت: این صفحه با انتشار اکاذیب موجب هتک حرمت من شده است.

وی با بیان اینکه شکایت این خانم در مورد هتک حرمت در شبکه مجازی به صورت ویِژه در دستور کار پلیس برای پیگیری قرار گرفته است، اضافه کرد: با کار کارشناسی انجام شده، فرد مظنون به ارتکاب این عمل شناسایی و دستگیر شده است.

سرپرست پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه متهم دستگیر شده از همکلاسی‌های دوران دانشگاه شاکی بوده است، ادامه داد: متهم بعد از دستگیری دلیل ایجاد صفحه به نام خانم مورد نظر را انتقام‌جویی به دلیل پاسخ منفی برای ازدواج در دوران تحصیل اعلام کرده است.

این مسئول از تحویل متهم به مراجع قانونی برای سیر مراحل قانونی در مورد جرم ارتکابی انتشار اکاذیب در فضای مجازی خبر داد و افزود: انتشار اکاذیب در شبکه‌های مجازی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی جرم محسوب می‌شود.

طلوعی بر برخورد شدید با مرتکبان جرم در فضای مجازی تاکید و به شهروندان توصیه کرد: با توجه به قابلیت‌های فضای مجازی و انتشار سریع اطلاعات در این فضا، کاربران برای حفظ حریم خصوصی خود هرگز اطلاعات، عکس و فیلم‌های شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

انتهای پیام/73004/ب20
برچسب ها:
آخرین اخبار