امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87486
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید مجید خرازیان مقدم امروز در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: برای اولین بار ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید مجید خرازیان مقدم امروز در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: برای اولین بار دفتر تنوع زیستی سازمان محیط زیست برنامه خود را در 3 سال آینده تدوین کرده است.

مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به برنامه‌های این سازمان در سال آینده که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اشاره کرد و افزود: به روز شدن روش‌های سرشماری گونه‌های جانوری شاخص به خصوص پستانداران از اهم برنامه‌های این معاونت در سال آینده است.

وی همچنین به تلفات پستانداران بزرگ جثه اشاره کرد و بیان داشت: یکی از دلایل افزایش تلفات این‌گونه‌های جانوری سوانح جاده‌ای بوده است.

وی یادآور شد: هم اکنون درصدد تدوین دستور‌العمل برای احداث پل‌های روگذر و زیرگذر در مناطق حادثه‌خیز هستیم به طوری که در حال حاضر در مسیر تأمین اعتبار قرار گرفته‌ایم.

مدیر کل تنوع زیستی سازمان محیط زیست با تأکید بر همکاری وزارت راه و سایر دستگاه‌ها در پیشبرد این مهم گفت: در تلاشیم تا گروه‌های امداد و نجات برای گونه‌های جانوری که در جاده‌ها آسیب می‌بینند ایجاد کنیم.

در ادامه این نشست مسعود عالیخانی مدیر کل دفتر صید و شکار سازمان محیط زیست با بیان اینکه فعالیت این دفتر در 5 سطح طبقه‌بندی شده است، ادامه داد: حقوق و تعیین تکلیف قرق‌های اختصاصی بر اساس بند 45 قانون حفاظت محیط زیست با نظرخواهی در استان‌ها در دستور کار است که چنانچه به تصویب نهایی برسد اقدامات لازم برای اجرا از سر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به برپایی اولین کارگاه آموزشی مهارت منطقه‌ای حفاظت از پلنگ بعد از ماه مبارک رمضان گفت: این کارگاه‌ها در استان‌های لرستان، مازندران، خراسان شمالی، قزوین، البرز و اصفهان در مرحله نخست برپا می‌شوند.

وی به ارزیابی کلی از وضعیت باغ‌های وحش و باغ پرندگان اشاره کرد و بیان داشت: برای ساماندهی امور سیرک‌ها به سبب درخواست و مشکلاتی که در این حوزه به وجود آمده بود دفتر حیات‌ وحش کمیته‌ای را متشکل از نمایندگانی تشکیل داده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها