امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8749
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۸
تعداد بازدید: 273
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با پایان مراحل نگارش مجموعه تلویزیونی «پوریای ولی» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی این مجموعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با پایان مراحل نگارش مجموعه تلویزیونی «پوریای ولی» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی این مجموعه به تدریج به پیش تولید رسمی نزدیک می‌شود.
تا کنون دوازده درصد از مراحل برنامه‌ریزی شده برای این اثر سپری شده چنانکه نگارش متن این سریال 36 قسمتی به طور کامل به پایان رسیده همچنین طراحی نقشه سه بعدی دکورهای این سریال نیز انجام شده است.
در این راستا کلیه نقاشی‌های مربوط به قرون 7 و 8 هجری جمع آوری شده و لباس‌ها و ابزار زندگی و سلاح جنگی این دوره نیز طراحی شده‌اند. تمام شخصیت‌ها توسط برنامه‌ریز از فیلمنامه استخراج شده و انتخاب اولیه بازیگران توسط گروه کارگردانی انجام گرفته است.
همچنین گروه تولید در سفرهایی به کشورهای چین، ترکمنستان، و ازبکستان با هنرمندان آن کشورها جهت ساخت شمشیر و تیرو کمان به توافق رسیده‌اند.
برای این مجموعه دو سال زمان فیلمبرداری در نظر گرفته شده که در این مدت به طور همزمان کار تدوین و صداگذاری نیز انجام خواهد شد.
مجموعه تلویزیونی «پوریای ولی» حکایت زندگی پرفراز و نشیب  پهلوان محمود خوارزمی ملقب به پوریای ولی است که در فرهنگ ایرانی–اسلامی نامی پرآوازه دارد. این مجموعه براساس نیاز امروز جامعه و نسل حاضر طراحی شده تا یک الگوی مناسب روز از این پهلوان تاریخی ارائه دهد.
بینندگان این سریال هنگام تماشای زندگی پرماجرا و جذاب این پهلوان ایرانی که از جانب‌داران و شارحین اصل «مهدویت» است و در این راه پیکارهای بزرگی داشته به این نتیجه مطلوب خواهند رسید جامعه‌ای که مورد هجمه بیرحمانه جریان‌های بیگانه بویژه در حوزه فرهنگ قرار گرفته نیاز به تقویت روحیه خودباوری دارد.
مجموعه  الف ویژه «پوریای ولی» در 36 قسمت 45 دقیقه‌ای در گروه اجتماعی سیمافیلم تولید می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها