امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87490
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هومن جوکار امروز در نشست خبری که در سازمان محیط زیست به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: پس از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هومن جوکار امروز در نشست خبری که در سازمان محیط زیست به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: پس از مطرح شدن یوز در رسانه‌ها و فوتبال کشور تمام سعی خود را کرده‌ایم که پیامد این موضوع بتوانیم بخشی از هزینه‌های حفاظت از زیستگاه های این گونه جانوری ارزشمند از منافع دیگر تامین کنیم.

مدیر پروژه بین المللی یوزپلنگ آسیایی افزود: رایزنی‌هایی برای کسب اعتبارات از منابع دیگر انجام شده و نتایج رضایت بخشی نیز حاصل شده است.

وی در ادامه از راه‌اندازی مرکز آموزش و تحقق یوزپلنگ آسیایی خبر داد و بیان داشت: به زودی مرکز آموزش و تحقیق یوزپلنگ آسیایی در تهران و پارک پردیسان راه اندازی می شود.

مدیر پروژه بین المللی یوزپلنگ آسیایی بیان داشت: دلبر و کوشکی دو یوز نر و ماده در اسارت نیز پس از احداث این مرکز به آن منتقل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماه گذشته دو یوزپلنگ توسط سگ‌های گله تلف شده‌اند، افزود: این اقدام تا حدودی تهدید این گونه ارزشمند را توسط دامداری‌ها کاهش می‌دهد.

جوکار از 35 مورد مشاهده یوزپلنگ در زیستگاه‌های این گونه ارزشمند در کشور ظرف سه ماه گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: آموزش ویژه محیط بانان زیستگاه یوز به منظور توانمند سازی بیشتر آنها در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها