امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87508
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ سید حسین هاشمی در نخستین نشست اتاق فکر استان تهران که با حضور انجمن‌های مربوطه و چند تن از اعضای شهر تهران برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ سید حسین هاشمی در نخستین نشست اتاق فکر استان تهران که با حضور انجمن‌های مربوطه و چند تن از اعضای شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: وقتی که توفیق خدمت در استانداری تهران پیدا کردم، موضوعات ترافیک، آلودگی هوا و فضای سبز تهران از دغدغه‌های اصلی بنده بوده است.

وی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک رئیس جمهور جلسه‌ای با انجمن‌ها و سمن‌های سراسر کشور برای بررسی موضوعات مختلف خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع آلودگی هوا بر اساس بررسی‌هایی که در کمیته بحران استان تهران صورت می‌گرفت، تعطیلی مدارس، ادارات،‌افزایش طرح زوج و فرد را مصوب می‌‌کردیم که به بنده به دلیل تعطیلی تهران اخطار می‌دادند ولی نمی‌توان سلامت مردم را در مواقع آلودگی هوا و بحرانی به خطر انداخت.

استاندار تهران با اشاره به اینکه پیش‌بینی و پیشگیری باید در اولویت بحران قرار گیرد، گفت: در تهران یکصد هزار خودروی فرسوده در حال فعالیت است که باید هرچه سریعتر در این خصوص تدبیری اتخاذ شود.

هاشمی افزود: در تهران 800 میلیون مترمکعب فاضلاب وجود دارد که 200 میلیون متر مکعب آن تسویه شده و 600 میلیون متر مکعب آن تاکنون در روند تسویه قرار نگرفته است و ما از بخش خصوصی درخواست کرده‌ایم که این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه حریم تهران هنوز مشخص نشده است و باید برای حریم سریعتر اقدام کرد.

وی درباره ساخت‌وسازهای غیرمجاز اظهار داشت:‌انصافا به تهران دارند ظلم می‌کنند، برج‌سازی به صورت قارچ‌وار در تهران رواج پیدا کرده است. ضمن کارهای خوب شهرداری تهران ولی در رابطه با فروش تراکم به شدت اعتراض دارم و باید هرچه سریعتر این موضوع مورد بررسی اعضای شورای شهر قرار گیرد.

استاندار تهران افزود: چهارشنبه هفته آینده گزارشی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز در هیأت دولت که بر اساس نتایج واصله فاجعه‌آور بوده است ارائه خواهند کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز اخطارهایی داده شده است و ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب می‌شوند ولی بعضی فشارهای بالادستی به فرمانداران، بخشداران و معاونان استانداری از نهادهای مختلف خفه‌کننده است ولی ما خسته نمی‌شویم و به قانون عمل خواهیم کرد. دفتر مقام معظم رهبری به صورت جدی، ساخت‌ و سازهای غیرمجاز را مورد بررسی قرار داده است.

در ادامه این نشست استاندار تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و افزود: مطمئنا با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط حرکت‌های خوب و مثبتی در جهت حل مشکلات زیست محیطی تهران خواهیم برداشت.

وی تاکید کرد:‌ ساخت و سازهای غیرمجاز در گذشته بوده است و هم اکنون روند این ساخت و سازها کندتر شده و کمیسیون در استان تهران برای ساخت و سازهای غیرمجاز تشکیل شده است.

هاشمی درباره کاشت محصولات کشاورزی آلوده، اظهار داشت:‌ جهاد کشاورزی و بهداشت درمان موظف است با حکم قضایی مزارعی که نسبت به کشت محصولات آلوده اقدام می کنند، تخریب کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها