امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87516
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در پیامی ویدئویی، در زمینه پذیرش کشورهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در پیامی ویدئویی، در زمینه پذیرش کشورهای بالکان به اتحادیه اروپا ابراز آمادگی کرد.

مرکل معتقد است که بخت خوبی برای کشورهایی مثل صربستان، مونته‌نگرو، مقدونیه و بوسنی برای پیوستن به اتحادیه اروپا به وجود آمده است.

وی در عین حال گفت که مسیر طولانی در این زمینه پیش روی این کشورها وجود دارد. البته آلمان از این روند حمایت می‌کند ولی این کشورها باید شرایط لازم برای عضویت در اتحادیه اروپا را به دست آورند.

صدراعظم آلمان گفت: «در صورتی که پیش از عضویت در اتحادیه اروپا همه گام‌ها در این راستا برداشته نشود، شرایط  از لحاظ امنیتی پس از پیوستن در اتحادیه اروپا آسانتر نخواهد شد.»

وی افزود:«عضویت کشورها در اتحادیه اروپا موضوعی نیست که فقط بر روی کاغذ نوشته شود بلکه با برنامه‌ای حمایتی گره خورده است. به عبارتی این به کشورها بستگی دارد که این مراحل را زودتر طی کنند و یا خیر.» 

با این حال تمامی کشورهای اتحادیه اروپا درباره عضویت کشورهای غیر عضو نظری مشابه دیدگاه مرکل ندارند به عنوان مثلا «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه روز گذشته با اشاره به تمایل «پترو پروشنکو» رئیس جمهور جدید اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه آمادگی پذیرش اوکراین را ندارد.

صربستان، بوسنی و هرزگوین،مقدونیه و مونتنگرو خواستار عضویت در اتحادیه اروپا هستند. کرواسی و اسلوونی نیز پیش از این به این اتحادیه پیوسته‌اند.
انتهای‌پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها