امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87522
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه گفت توافق میان حماس و فتح نه تنها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه گفت توافق میان حماس و فتح نه تنها کنترل حماس بر غزه را کاهش نداده، بلکه موجب نفوذ بیشتر این گروه در کرانه باختری شده است.
نتانیاهو که در نشست هفتگی کابینه این رژیم صحبت می‌کرد، با بیان اینکه حماس با وجود امضای پیمان آشتی با فتح همچنان به دنبال نابودی اسرائیل است، گفت: «به جای آنکه تشکیلات خودگردان در غزه نفوذ کند، اوضاع دارد برعکس می‌شود. این حماس است که کنترل خود بر مناطق تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان در «جودا و سامریه» (کرانه باختری) را افزایش می‌دهد.»
دو گروه فلسطینی حماس و فتح روز سوم اردیبهشت بعد از هفت سال اختلاف با یکدیگر پیمان آشتی امضا کردند. طرفین نهایتا هفته گذشته اعضای کابینه دولت وحدت ملی را که قرار است زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمان مهیا کند، معرفی کردند.
با وجود آنکه نتانیاهو به بهانه حضور حماس در دولت وحدت ملی مذاکرات سازش را متوقف کرده و از کشورهای جهان هم خواسته بود این دولت را به رسمیت نشناسند، تقریبا تمامی کشورها حتی متحدان نزدیک رژیم‌صهیونیستی اعلام کردند که با این دولت همکاری می‌کنند.
نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز هم خواستار لغو پیمان آشتی حماس و فتح شده و گفته است: «جامعه بین‌الملل باید برای لغو همکاری با حماس، به «ابو مازن» (محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان) فشار آورد.»
وی در بخش دیگری از اظهاراتش از تشکیلات خودگردان خواسته تا نواز غزه و مناطق تحت کنترل حماس را عاری از سلاح کند. این در حالی است که گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام کرده‌اند که امضای پیمان آشتی با فتح، به معنی زمین گذاشتن سلاح و پایان مبارزه با رژیم‌صهیونیستی نیست.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها