امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87530
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «الکس سالموند»، وزیر ارشد اسکاتلند در کابینه انگلیس، در مصاحبه با شبکه بی بی سی، تصریح کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «الکس سالموند»، وزیر ارشد اسکاتلند در کابینه انگلیس، در مصاحبه با شبکه بی بی سی، تصریح کرد که تصمیم «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای مداخله در بحث استقلال اسکاتلند از بریتانیا نشان می‌دهد که تا چه اندازه «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس، از مسئله جدایی اسکاتلند از انگلیس نگران است.

سالموند ادامه داد از این مسئله بسیار تعجب کرده است که اوباما با جدایی اسکاتلند از انگلیس ابراز مخالفت کرده است زیرا در گذاشته دولت آمریکا به وضوح اعلام کرده بود که درباره این موضوع کاملاً‌بی‌طرف است.

وزیر اول اسکاتلند ضمن اشاره به گزارشاتی مبنی بر درخواست کامرون از اوباما برای اعتراض به موضوع جدایی اسکاتلند از انگلیس قبل از کنفرانس خبری مشترک روز پنجشنبه هفته گذشته آنها در بروکسل تصریح کرد: اما به هر حال مطمئناً، دیوید کامرون در سطح بین‌المللی به همه التماس می‌کند تا هر آنچه را که در حال حاضر در این رنج به او کمک می‌کند، بیان کنند.

سالموند اینگونه ادامه داد که کامرون حق دارد در اینباره نگران باشد زیرا نتایج اخیر نظرسنجی «پاپیولس»، 46 درصد از اسکاتلندی‌ها طرفدار استقلال هستند و 54 درصد با آن مخالف هستند.

انگلیس به شدت با جدایی اسکاتلند از بریتانیا مخالف است اما الکس ساموند چندی پیش اعلام کرد که همه‌پرسی استقلال این کشور از انگلیس را در روز 18 سپتامبر 2014 (27 شهریور 1393) برگزار خواهد کرد.

اسکاتلند 5 میلیون نفر جمعیت دارد و در صورتی که مردم این کشور در همه پرسی برای استقلال رای مثبت دهند از بریتانیا مستقل خواهند شد.

سالموند که از حزب ملی است اکثریت را در انتخابات پارلمانی ماه می سال 2011 به دست آورد. حزب وی از طرفداران استقلال اسکاتلند از لندن هستند.

سالموند در نشست پارلمان اسکاتلند گفت: با رای مثبت به جدایی اسکاتلند از انگلیس، مردم ما می‌توانند دولتی را که به آن رای داده‌اند را داشته باشند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها