امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87532
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالان اجتماعی در اردن و سوریه تصاویری را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد مواد غذایی که سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالان اجتماعی در اردن و سوریه تصاویری را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد مواد غذایی که سازمان ملل برای آوارگان سوری در اردن ارسال کرده در مغازه‌ای در شهر امان درحال فروش است.

این درحالی است که روی قوطی کنسروی که در این عکس نشان داده شده نوشته شده است که این مواد غذایی برای فروش نیست.
 فعالان سوری‌ هم انتقادات تندی را علیه اردنی‌ها مطرح کرده‌اند و این اقدام را به مثابه دزدی دانسته‌اند.

اردن پس از لبنان و ترکیه یکی از کانون‌های اصلی تجمع آوارگان سوری است و براساس آخرین تخمین‌ها نزدیک به یک میلیون نفر سوریه ای در این کشور حضور دارند که بیشتر آنها در اردوگاه «الزعتری» اسکان یافته‌اند.

آوارگان اردوگاه الزعتری پیش از این بارها با برگزاری تظاهرات نسبت به شرایط دشواری که دارند، اعتراض کرده بودند.

با آغاز بحران در سوریه بیش از 4 میلیون سوری آواره شدند که بیشتر آنها در 4 کشور ترکیه، لبنان، اردن و عراق حضور دارند و از شرایط دشواری رنج می‌برند.

برخی کشورها از جمله اردن و ترکیه با آغاز بحران در سوریه اردوگاه‌هایی برای آوارگان آماده کردند ولی این اردوگاه‌ها پس از مدتی به دلیل جمعیت زیاد ساکن در آن دچار مشکل شدند و بسیاری از آوارگان به خارج از اردوگاه‌ها رفتند که این مسئله خشم مردم محلی را برانگیخت، در ترکیه حضور سوری‌ها در شهرهای جنوب این کشور باعث افزایش قیمت مسکن و دو برابر شدن قیمت مواد غذایی شده است که همین مسئله باعث شده شهروندان ترکیه‌ای سیاست‌های اشتباه دولت آنکارا در سوریه را دلیل این مشکلات بدانند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها