امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87534
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «اوو مورالس»، رئیس جمهور بولیوی طی بیانیه انتشار شده در روزنامه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «اوو مورالس»، رئیس جمهور بولیوی طی بیانیه انتشار شده در روزنامه «ال‌دبر» اعلام کرد که از مطرح کردن اختلاف چندین ساله خود با شیلی بر سر دسترسی راهی به آب‌های آزاد در مجمع عمومی اجلاس «جی 77 + چین » خودداری خواهد کرد.

مورالس ضمن عذرخواهی از ملت بولیوی طی مصاحبه با این روزنامه، این‌طور بیان کرد: ما این کار را به منظور جلوگیری از اختصاص این گردهمایی به اختلاف دریایی کشورمان با شیلی انجام می‌دهیم؛ زیرا در صورت بحث و مواجهه با اظهارات نمایندگان شیلی و همچنین دیگر نمایندگان حاضر این موضوع تبدیل به یک اختلاف بزرگ خواهد شد.

ما در این اجلاس میزبان دیگر کشور‌ها خواهیم بود پس بررسی موضوع مورد نظر را به عهده دادگاه لاهه خواهیم گذاشت.

بولیوی در قرن چهاردهم طی جنگ اقیانوس آرام راه‌های ارتباطی خود را با آب‌های آزاد این اقیانوس از دست داد و اکنون به دنبال احیای این مناطق و به نتیجه رسیدن مذاکراتش در دادگاه لاهه که بیش از یک قرن به طول انجامیده؛ می‌باشد. در حالی که بحث در این رابطه از نظر مقامات شیلی تمام شده تلقی می شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها