امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87537
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در اولین اظهارنظر عمومی خود در مورد مبادله زندانیان طالبان با یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در اولین اظهارنظر عمومی خود در مورد مبادله زندانیان طالبان با یک سرباز ارتش این کشور، گفت زندانیان آزادشده در صورت بازگشت به میدان نبرد علیه آمریکا،‌ ممکن است کشته شوند.

دولت آمریکا شنبه هفته گذشته پنج عضو ارشد طالبان را در ازای آزادی گروهبان «بو برگدال» که از پنج سال قبل به اسارت گرفته شده بود، به طالبان تحویل داد. این اقدام که گفته می‌شود بدون اطلاع کنگره صورت گرفته، با انتقادات تند قانونگذاران آمریکایی مواجه شده است. منتقدان، جدا از ابهامات گسترده‌ای که در مورد نحوه اسارت برگدال وجود دارد، می‌گویند افراد آزاد شده از گوانتامو، ممکن است بار دیگر علیه آمریکا وارد عمل شوند.

کری در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه از شبکه «سی‌ان‌ان» پخش شد، در این مورد گفت: «نمی‌خواهم بگویم که آن‌ها نمی‌توانند که یک روزی برگردند و درگیر (جنگ با آمریکا) شوند، اما این امکان هم وجود دارد که آن‌ها در صورت این کار، کشته شوند.»

وی با بیان اینکه افراد آزاد شده، که اکنون در قطر به سر می‌برند، به دقت تحت نظر خواهند بود، می‌گوید این افراد تعهداتی داده‌اند که «اگر نقض شود، ما این توان را داریم که وارد عمل شویم.»

وزیر خارجه آمریکا در مورد تعهدات این پنج عضو طالبان و همچنین تبعات نقض تعهدات، توضیحی نداده است.

پیش از این «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز با دفاع از اقدام خود در آزادی مخفیانه برگدال، گفته بود در صورتی که موقعیتی پیش بیاید و لازم باشد، باز هم به چنین اقداماتی دست می‌زند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار