امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87538
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، نیروهای ارتش سوریه با مخالفان مسلح در منطقه «الوعر» حمص به توافق آتش بس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، نیروهای ارتش سوریه با مخالفان مسلح در منطقه «الوعر» حمص به توافق آتش بس دست یافتند و یکی از بندهای توافق آتش بس میان مخالفان مسلح و ارتش سوریه در منطقه الوعر حمص آزادی زنان به گروگان گرفته شده در دو منطقه نبل و الزهرا و همچین باز شدن راه‌های مواصلاتی به این دو منطقه است.

دو منطقه نبل و الزهرا که ساکنان آن از علوی‌های سوریه هستند ماه‌هاست توسط تروریست‌ها تحت محاصره قرار گرفته و مردم این منطقه به دلیل نبود مواد غذایی و دارویی وهمزمان با حملات خمپاره‌ای بی امان تروریست‌ها شرایط دشواری را سپری کرده اند.

همچنین براساس گزارش المیادین، افراد مسلح در صورت تحویل سلاحشان می‌توانند از عفو برخوردار شوند.

این درحالی است که امروز منابع خبری گزارش داده بودند که روند دست یابی به توافق آتش بس میان طرفین به دلیل شروطی که مخالفان مطرح می کردند با مشکل مواجه شده بود ولی با تلاش‌های انجام شده توسط کمیته آشتی و نماینده سازمان ملل آتش بس برقرار شد.

یکی از شروطی که مخالفان مطرح کرده بودند باقی ماندن تعدادی از مخالفان مسلح در منطقه است.

همچنین امروز مخالفان مسلح با ارتش در دو منطقه «الدار الکبیرة» و «الغاصبیة» در ریف حمص هم به توافق آتش بس رسیدند.

همچنین از حمص خبر می‌رسد که یگان‌های ارتش سوریه حملات گروه‌های مسلح برای نفوذ به مناطق تلبیسه، رستن، جبورین، ام شرشوح و کفرنان در ریف شرقی حمص را برای سومین بار دفع کردند.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها