امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87540
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «گاردین»، نتایج نظرسنجی روزنامه «ال پائیس» نشان می‌دهد که 62 درصد مردم ...

به گزار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «گاردین»، نتایج نظرسنجی روزنامه «ال پائیس» نشان می‌دهد که 62 درصد مردم اسپانیا برگزاری همه‌پرسی برای تعیین نوع حکومت آینده این کشور در روزهای پس از برکناری قریب‌الوقوع «خوان کارلوس» پادشاه فعلی را خواستار هستند.

روز شنبه هزاران نفر برای چندمین بار در سراسر اسپانیا به خیابان‌ها آمده و به تصمیم پادشاه 76 ساله برای سپردن اختیار امور به ولیعهد اعتراض کردند.
گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که «پرنس فیلیپ»، ولیعهد 46 ساله اسپانیا، پنج‌شنبه هفته آینده (29 خرداد) در پارلمان و در حضور نمایندگان دو حزب حاکم و رقیب، که اکثرا طرفدار نظام سلطنت هستند، تاج‌گذاری خواهد کرد.

تأثیر منفی رسوایی‌های مطبوعاتی سه سال گذشته خانواده سلطنتی، در کنار بحران اقتصادی حاکم بر اقتصاد این کشور، میزان محبوبیت خانواده «کارلوس» را به شدت کاهش داده است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که 49 درصد مردم اسپانیا متمایل به دیدن ردای سلطنت بر قامت «فیلیپ» هستند در حالی که 36 مردم خواستار برقراری یک حکومت جمهوری در این کشور جنوب غرب اروپا هستند.

«ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا درخواست مردم برای برگزاری همه‌پرسی را رد کرده است. استدلال «راخوی» این است که قانون اساسی جدید این کشور که یک نظام پارلمانی زیر سایه عمدتا تشریفاتی پادشاه را قانونی دانسته، در سال 1978 با اکثریت آرا به تصویب رسیده است.

نظرسنجی روزنامه «ال پائیس» توسط شرکت نظرسنجی «مترواسکوپیا» و در میان 1000 شهروند اسپانیایی در خلال روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته برگزار شد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها