امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87541
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، دانشجویان مصری امروز همزمان با برگزاری مراسم تحلیف ژنرال عبدالفتاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، دانشجویان مصری امروز همزمان با برگزاری مراسم تحلیف ژنرال عبدالفتاح السیسی در شهر اسکندریه دست به تظاهرات زدند و علیه وی شعار سر دادند.

امروز دانشجویان در قاهره هم قصد برگزاری تظاهرات داشتند و در صفحات خود در شبکه‌های احتماعی خواستار برگزاری تظاهرات همزمان با مراسم تحلیف شده بودند ولی تدابیر امنیتی گسترده مانع از هرگونه اقدام در پایتخت شد.

این تظاهرات امروز بلافاصله پس از پایان امتحانات دانشگاه برگزار شد.

عبدالفتاح السیسی امشب در سومین مراسمی که به مناسبت تحلیفش به عنوان رئیس جمهور برگزار کرد در کاخ القبه در قاهره در نظر دارد تا هزار نفر از شخصیت‌های سیاسی و فعالان حزبی در این کشور را در ضیافت شامی مهمان کرد. امروز ابتدا السیسی مراسم تحلیفش را در حضور عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر در دادگاه عالی قانون اساسی مصر در منطقه المعادی قاهره برگزار کرد و پس از آن به کاخ الاتحادیه رفت تا در آنجا دومین بخش از مراسم تحلیفش که تحویل گرفتن حکم ریاست جمهوری و سخنرانی بود را در حضور تعداد زیادی از مسئولان و مقامات خارجی برگزار کند.

السیسی امروز درحالی مراسم تحلیف پر زرق و برق خود را برگزار کرد که وی به عنوان رئیس جمهور مصر در سایه مشکلات اقتصادی و امنیتی کشور،  چهار سال پر تنش و پر چالش را پیش رو خواهد داشت.

السیسی در انتخابات اخیر این کشور که شاهد مشارکت 40 درصدی مصری‌ها بود با بدست آوردن نزدیک به 97 درصد آرا پیروز شد تا پس از سرنگونی محمد مرسی در کودتای نظامی به عنوان هشتمین رئیس جمهور به کاخ الاتحادیه (دفتر رئیس جمهوری مصر) برود.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها