امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87547
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دن شاپیرو» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی روز یکشنبه با بیان اینکه مذاکرات با ایران وارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دن شاپیرو» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی روز یکشنبه با بیان اینکه مذاکرات با ایران وارد «مرحله حساس» شده، گفت واشنگتن تنها توافق را می‌پذیرد که به تمام جنبه‌های مورد بحث پرداخته و «اهدافمان را محقق کند.»
شاپیرو که در نشست سالانه «هرتزلیا» در فلسطین اشغالی صحبت می‌کرد، گفت در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران، دو مسئله «غیرقابل مذاکره» وجود دارد، که اولی اطمینان از عدم توان ایران برای ساخت تسلیحات اتمی و دومی مطمئن شدن از ماهیت صرفا صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران است.
وی افزود: «داریم وارد برهه حساسی می‌شویم. ما تصریح خواهیم کرد که عدم توافق، بهتر از یک توان بد است.»
ایران و گروه موسوم به 1+5 در تلاشند تا تاریخ 29 تیر (ضرب‌الاجل توافق موقت) به راهکاری جامع برای پایان دادن به مناقشه هسته‌ای دست یابند. رژیم‌صهیونیستی که پیشتر توافق موقت ژنو را یک «توافق بد» خوانده بود، اکنون نیز خواستار به صفر رسیدن توان غنی‌سازی ایران است و هرگونه توافقی غیر از این را «توافق بد» می‌داند.
شاپیرو با بیان اینکه طرفین در حال کار بر روی «یک بسته هستند و نه یک لیست ساده»، گفت واشنگتن تنها «توافق جامعی را می‌پذیرد که تمام جنبه‌ها را پوشش داده و اهداف ما را محقق کند.»
دور بعدی مذاکرات جامع در حالی روز 26 خرداد آغاز می‌شود که پیشرفت کند گفت‌وگوها در دور پیشین، موجب شده تا طرفین به مذاکرات هماهنگی دوجانبه روی آورند. نمایندگان ایران و آمریکا از فردا دو روز مذاکره مستقیم را در شهر ژنو آغاز کرده و پس از آن تیم ایرانی برای دیدار با هیئت روس، به رم سفر می‌کند. پیشتر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی ایران نیز دوجانبه دیدار کرده بودند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار