امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87549
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، ژنرال «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور جدید مصر در مراسمی در کاخ القبه قاهره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، ژنرال «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور جدید مصر در مراسمی در کاخ القبه قاهره در جمع هزار نفر از فعالان سیاسی مصر به مناسبت تحویل گرفتن حکم ریاست جمهوری‌اش از عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر گفت: «تعهد می‌دهم که به دستگاه اجرایی کشور، قانون اساسی و دیگر مسائل مربوط به نقشه راه مصر احترام بگذارم.»

السیسی با اشاره به اینکه برای دادن وعده رئیس جمهور نشده است، تصریح کرد که برای حفاظت از امنیت مصر به مقابله با تروریسم خواهم پرداخت.

وی با اشاره به اینکه مصر قبل از 30 ژوئن (برکناری محمد مرسی از سمتش توسط ارتش) از شرایط حاد سیاسی، بدهی، بیکاری و مشکلات امنیتی رنج می‌برد ابراز داشت که نظام حاکم قبل از 30 ژوئن مشکلات را درک نمی‌کرد و در توطئه‌ها علیه مصر شریک بود.

رئیس‌جمهور جدید مصر عصر جدید در این کشور را دوره تساهل و تسامح بین مردم به جز کسانی که مجرم در حق مردم هستند عنوان کرد و افزود: «هیچ سازش و سستی با کسانی که از خشونت استفاده کنند و ابهت دولت را هدف قرار دهند در کار نخواهد بود.»

وی در جمع فعالان سیاسی مصری تاکید کرد که او برای مناصب سیاسی تلاش نکرده، چون در مکتب نیروهای مسلح بوده است.

السیسی در ادامه با اشاره به اینکه در آینده نزدیک دولت مصر جایگاه و منزلت خودش را باز می‌یابد، گفت: «تلاش می‌کنیم تا فضای لازم برای سرمایه گذاری در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و صنایع سبک را ایجاد کنیم.»

وی در ادامه نقش الازهر و کلیسای قبطی را برای ایجاد فضای تساهل در کشور مهم دانست و افزود: «اجازه نخواهم داد که حاکمیت موازی در مقابل حاکمیت دولت قرار بگیرد و مصر تنها یک حکومت خواهد داشت.»

رئیس‌جمهور مصر در ادامه سخنرانی با اشاره به اینکه صدایی بالاتر از منافع ملی در کشور نخواهد بود، وعده داد که مصر به ملت فلسطین برای احقاق حقوقش و تشکیل دولت در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی کمک خواهد کرد.

وی درباره اختلافات با کشورهای همسایه درباره استفاده از رود نیل هم گفت که اگر نیل برای اتیوپی یک طرح اقتصادی دارد برای مصر یک شریان حیاتی است.

السیسی همچنین با بیان اینکه قاهره به توافقات بین المللی‌اش پایبند است تاکید کرد که هرگونه تعدیل با گفت‌وگو میان طرفین خواهد بود.

وی ابراز داشت که مصر جدید با طرف خاصی نیست و بروی همه باز خواهد بود.

پیش از السیسی عدلی منصور رئیس جمهورموقت مصر هم در ابتدای مراسم کاخ القبه در جمع فعالان سیاسی مصری تاکید کرد که مردم مصر در 30 ژوئن سال گذشته برای تصحیح مسیر انقلاب مصر قیام کردند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار