امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87555
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اخضر ابراهیمی» نماینده مستعفی سازمان ملل در امور سوریه، می‌گوید آنچه اکنون در سوریه در جریان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اخضر ابراهیمی» نماینده مستعفی سازمان ملل در امور سوریه، می‌گوید آنچه اکنون در سوریه در جریان است، به نفع رژیم‌صهیونیستی بوده و تل‌آویو از تضعیف سوریه، «بسیار خرسند» است.

آقای ابراهیمی در بخشی از مصاحبه دو روز قبل خود با نشریه آلمانی «اشپیگل» در پاسخ به سوالی در مورد تهدیدات احتمالی بحران سوریه برای اسرائیل، گفته است: «اسرائیل بسیار خرسند است. اوضاع برای آن‌ها بسیار بسیار خوب پیش می‌رود. اگر بشار (اسد) برود، خوب است. اگر هم بماند، خوب است، چراکه سوریه دارد تضعیف می‌شود. تسلیحات شیمیایی سوریه نوعی تهدید راهبردی برای اسرائیل بود، که آن‌ هم رفت. بنابراین اسرائیل بسیار راضی است. لازم نیست نگران آن‌ها باشید.»

وی سپس در پاسخ به این سوال که آیا اسرائیل از اینکه دشمنانش در حال کشتن یکدیگر هستند، خوشحال است، گفته است: «مطمئنم که همین طور است. این یک نگاه واقع‌بینانه است. از دوستان اسرائیلی‌ خود بپرسید، آن‌ها هم همین را به شما خواهند گفت.»

اخضر ابراهیمی در سال 2012 بعد از استعفای «کوفی عنان» به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه انتخاب شد و سه دور مذاکرات ژنو با حضور وی بین نظام سوریه و مخالفان برگزار شد که همگی بی‌نتیجه بود. وی نهایتا هفته گذشته رسما از سمت خود کنار رفت.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار