امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87563
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیام علی مرادخانی به مناسبت درگذشت دکتر عبدالمجید حسینی آمده ‌است: «درگذشت نابهنگام این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیام علی مرادخانی به مناسبت درگذشت دکتر عبدالمجید حسینی آمده ‌است: «درگذشت نابهنگام این پژوهش‌گر و هنرمند ضایعه‌ای دردناک است. حضور موثر او در معرفی هنرهای اسلامی چه در قالب برگزاری جشنواره‌های هنری و چه در قالب کتاب و پژوهش همیشه ماندگار خواهد بود. بی‌شک نقش او در ‌آموزش هنر فراموش نشدنی است و باید امیدوار بود که دانشجویانش راه او را ادامه دهند. درگذشت آقای حسینی را به جامعه دانشگاهی و خانواده محترمشان تسلیت می‌گویم و برای‌ بازماندگان‌شان آرزوی صبر و بردباری دارم.»

عبدالمجید حسینی‌راد، متولد 1338، مدرک دکترای هنرهای تجسمی را از دانشگاه رن فرانسه گرفت. او عضو هیأت علمی دانشکده هنرهای زیبا، مدیر مرکز هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، رییس موزه هنرهای معاصر تهران، سردبیر نشریه تخصصی هنرهای تجسمی، عضو مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و عضو گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر بود.

«خط و سایه‌ها»، «منظر نقاشی معاصر»، «از باروک تا سوررئالیسم»، «مبانی هنرهای تجسمی» و «یادنامه کمال‌الدین بهزاد» از تالیفات حسینی‌راد است.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها