امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87564
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 155
سومین نشست جشنواره رنگ موسیقی با حضور کیوان ساکت نوازنده و آهنگ‌ساز و سیدعلی میرمحمدی مدیر برگزاری این جشنواره صبح امروز در تالار وحدت برگزار ...

سومین نشست جشنواره رنگ موسیقی با حضور کیوان ساکت نوازنده و آهنگ‌ساز و سیدعلی میرمحمدی مدیر برگزاری این جشنواره صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد.

کیوان ساکت در ابتدای این نشست گفت: برگزاری این جشنواره‌های خصوصی نیاز به شجاعت دارد که من این موضوع در برگزارکنندگان این جشنواره دیدم اجرایی که پنجشنبه به روی صحنه خواهم برد اجرایی بسیار خاص است. شاید اگر کسی دیگری جای من بود یک ارکستر کوچکتری برای این اجرا انتخاب می‌کرد اما از آنجایی که به ارکستر بزرگ علاقه دارم تصمیم گرفتم که این موسیقی برای ارکستر بنویسم و اجرا کنم.

وی افزود: داشتن یک ارکستر بزرگ به غیر از هزینه‌هایی که به گروه تحمیل می‌شود باید شرایط دیگری هم داشته باشد که شرط اصلی آن تداوم در کار  تمرین است تمام کنسرت‌هایی که تا کنون اجرا کرده‌ام هیچ حمایتی از طرف دولت نداشته به شکل خصوصی اجرا شده است.

این آهنگ‌ساز ضمن اشاره به جزئیات کنسرت گفت: این برنامه در دو پارت اجرا می‌شود که در هر پارت دو فانتزی موسیقی کلاسیک  و ایرانی و فانتزی موسیقی اصیل ایرانی اجرا می‌شود.در این اجرا آثاری را اجرا خواهیم کرد که برای مردم بسیار خاطره‌انگیز هستند و حس و حال نوستالژیک ایجاد می‌کنند.

این نوازنده و آهنگ‌ساز ادامه داد: در این  اجرا از ساز جدید‌الابداع که در کنسرت اردیبهشت ماه از آن رونمایی شد هم بهره خواهیم برد. «یسنای» اسم این ساز است که ابداع یکی از هنرمندان همدانی است این ساز در واقع ساز گسترش یافته بالابان است.

ساکت ضمن بیان اهمیت موسیقی محلی گفت: من همواره سعی کرده‌ام از موسیقی‌های محلی استفاده کنم در این کنسرت هم همین رویه را دنبال خواهم کرد. من به بیشتر نقاط ایران سفر کرده‌ام و کنسرت دارم شهری نبوده که یک سالن داشته باشد و من آنجا اجرا نداشته باشم. در این سفرها با هنرمندان محلی و بومی آشنا می‌شوم و کارهایشان را به طور زنده می‌بینم.

وی یادآور شد: باید از این همه گنجینه‌های ملودی‌های محلی ایران استفاده کنیم این هنرمندان بارها با سازهای خودشان اجرا کرده‌اند و برای مردم آن منطقه به نوعی عادی شده است اما برای ما که به تازگی این‌ها را می‌شنویم یک اتفاق است.

ساکت اضافه کرد: خیلی دوست داشتم با مرحوم حسین سمندری اجرا کنم که این اتفاق به دلیل کج‌سلیقگی‌های ارشاد مشهد میسر نشد.من در کارهای قبلی‌ام از هنرمندان محلی دعوت کردم برای حضور در ارکستر و با آنها کار کردم بعدها به این فکر افتادم که از موسیقی‌های دیگر مناطق ایران هم استفاده کنم و همین جا این نوید را می‌دهم که در کنسرت‌های آینده به سراغ موسیقی‌های آذری و بلوچی خواهم رفت.

این نوازنده با اشاره به عدم حضور هنرمندان کردستانی که قرار بود در این کنسرت حضور داشته باشند گفت: قرار بود هنرمندانی از کردستان عراق در این اجرا حضور داشته باشند که متاسفانه درگیر بروکراسی اداری و تائید صلاحیت آنها شدیم و موفق نشدیم از آنها استفاده کنیم.

ساکت در پایان گفت: موسیقی محلی ایران گنجینه‌ای است که طی قرن‌ها شنیده شده و به آن جلا خورده تا ما بتوانیم از آن استفاده کنیم.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها