امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87570
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری طرح بزرگ قرآنی 1448 یکشنبه 18 خرداد‌ماه 1393 با حضور «حسن ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری طرح بزرگ قرآنی 1448 یکشنبه 18 خرداد‌ماه 1393 با حضور «حسن گروسی» دبیر شورای معارف سیما برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این نشست، گروسی با اشاره به گذشت هزار و 448 سال از نزول قرآن گفت: امسال در حالی ‌که هزار و 448 سال از نزول قرآن کریم می‌گذرد، طرح قرآنی 1448 با محوریت حفظ موضوعی قرآن کریم برگزار خواهد شد که این طرح در ادامه طرح‌های قبلی رسانه ملی با نوآوری‌های بیشتر برگزار می‌شود.

حضور 9 میلیون نفر در دوره‌های قبلی طرح

وی با اشاره به حضور بیش از 9 میلیون نفر در دوره‌های گذشته طرح، گفت: طرح 1448 به منظور لبیک به منویات مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد و در آن علاوه بر حفظ، به الگوهای آموزش، حفظ قرآن و بحث‌های کودک و نوجوان توجه ویژه شده است.

پوشش طرح توسط 10 شبکه سراسری و همه شبکه‌ها استانی

وی با اشاره به تولید مستند‌هایی برای خانواده‌ها گفت: در طرح امسال برای اولین بار از ظرفیت تولید فیلم‌های کوتاه و مستند استفاده شده و 10 شبکه سراسری و همه سیمای استان‌ها آن را پوشش می‌دهند.

گروسی از اجرای این طرح طی 88 روز خبرداد و گفت: طرح قرآنی 1448 از روز 22 خردادماه همزمان با میلاد با سعادت «امام‌زمان(عج)» آغاز و تا روز 16 شهریور‌ماه همزمان با میلاد «امام‌رضا(ع)» ادامه خواهد داشت.

اجرای طرح با موضوع باور‌ها و رفتار‌ها

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از تفکیک برنامه‌های طرح در موضوعات مختلف خبرداد و گفت: در 6 هفته اول طرح، موضوع «باورها» در دستور کار برنامه‌هاست و به موضوعاتی مانند خودباوری، خداباوری، شناخت فلسفه، معادشناسی و دشمن‌شناسی پرداخته می‌شود. همچنین موضوع «رفتارها» طی 6 هفته دوم طرح در دستور کار است که در آن رفتارهای فردی، اجتماعی و الگوهای خانواده مورد توجه قرار خواهد گرفت.

گروسی از پخش زنده برنامه طرح 1448 از ساعت 17 هر روز در شبکه قرآن خبرداد و گفت: برنامه اصلی طرح هر روز از ساعت 17 تا 18:30 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد که کارشناس‌های آن آقایان پورزرگری و حاج ابوالقاسم هستند.

اجرای آیتم‌های مختلف در کنار موضوع حفظ 

دبیر شورای معارف سیما از اجرای آیتم‌های دیگری به غیر از حفظ در برنامه 1448 خبرداد و گفت: در این برنامه آیتم‌های دیگری در موضوعات روخوانی و روان‌خوانی، تجوید و تدبر در آیات قرآن دیده شده که در کنار موضوع حفظ پرداخته خواهد شد. همچنین هر روز با سیمای استان‌ها به صورت زنده ارتباط برقرار می‌کنیم.

همکاری نهاد‌های مختلف در اجرای طرح

وی از همکاری نهادهای مختلف در اجرای طرح خبرداد و گفت: در این طرح نهادهایی مانند شورای توسعه فرهنگ قرآنی، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان دارالقرآن، وزارت آموزش و پرورش، شهرداری تهران، سپاه «محمد‌رسول‌الله(ص)»، دارالقرآن‌های بسیج، سپاه و خانه کارگر، اتحادیه تشکل‌های قرآنی، روزنامه جام‌جم و خبرگزاری ایکنا مشارکت دارند.

وی با اشاره به مشارکت گروه مسابقات شبکه قرآن در این طرح، گفت: از جمله نوآوری‌های طرح تهیه و تولید برنامه‌هایی در حوزه کودک و نوجوان و برنامه‌های مسابقه‌ای است. همچنین گروه مستند شبکه هم برنامه‌هایی در این زمینه تولید کرده است.

برگزاری کلاس‌های حضوری برای علاقه‌مندان

دبیر شورای معارف سیما از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای عموم مردم خبرداد و گفت: به منظور پوشش همه علاقه‌مندان به این طرح، کلاس‌هایی با همکاری نهادهای مختلف قرآنی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در این کلاس‌ها از طرح 1448 استفاده کنند.

اهدای 5 هزار کمک هزینه سفر زیارتی به برگزیدگان

گروسی از برگزاری آزمون طرح 1448 برای اولین بار خبر داد و گفت: امسال در روز 14 شهریور‌ماه آزمون طرح به صورت سراسری برگزار می‌شود و 5 هزار نفر از شرکت‌کنندگان در طرح 1448 جایزه کمک هزینه سفرهای زیارتی دریافت خواهند کرد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما درخصوص زمان پخش برنامه‌های 1448 از شبکه‌های مختلف صدا و سیما گفت: طی زمان برگزار طرح، شبکه‌های مختلف سیما برنامه‌هایی پخش می‌کنند که به شرح ذیل است؛

شبکه یک از ساعت 12 تا 12:30 با حضور آقایان معتز آقایی و حجت‌الاسلام متوسل

شبکه دو از ساعت 12:40 تا 13:10 با حضور مهدی عباسی

شبکه سه از ساعت 10 تا 10:30 با حضور مهدی بحرالعلوم و حجت‌الاسلام وکیل

شبکه چهار از ساعت 11:30 تا 12 با حضور سید میعاد صالحی و حجت‌الاسلام مهدوی راد

شبکه تهران از ساعت 16 تا 17 با حضور آقایان طرقی و محسن میرباقری

شبکه آموزش ساعت 15 تا 15:30 با حضور آقایان میرموسایی و سرلک

شبکه جام‌جم ساعت 18:30 به وقت محلی با حضور آقایان امیر آقایی و رجالی تهرانی

وی از پخش برنامه‌های مختلف طرح در رادیو قرآن خبر داد و گفت: طرح 1448 در برنامه‌های مختلف رادیو قرآن با حضور آقایان معتز آقایی و حجت‌الاسلام اسکندری پخش می‌شود.

گروسی از راه‌اندازی سایت 1448 از روز چهارشنبه 21 خردادماه خبرداد و گفت: سایت طرح از روز چهارشنبه 21 خردادماه قابل دسترسی است و کاربران می‌توانند با مراجعه به سایت درس نامه‌های طرح را دریافت کنند.

انتهای پیام/م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار