امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87582
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز در مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی همدان و معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز در مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی همدان و معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فیلم «ترانه شرقی» با حضور عوامل سازنده آن در سینما کانون برای نخستین بار برای جمع محدودی از هنرمندان، خبرنگاران و مسئولان استان اکران شد.

«ترانه شرقی»، نخسیتن فیلم بلند «احسان صدیقی» کارگردان جوان همدانی است که به تهیه‌کنندگی و نویسندگی «محمود غلامی» در همدان ساخته شده است.

بازیگران این فیلم را کریم اکبری مبارکه، رامسین کبریتی، اصغر هندی، سارا کسایی، نازنین فراهانی و پروانه معصومی تشکیل می‌دهند.

در این اکران در همدان کریم اکبری مبارکه، رامسین کبریتی و نازنین فراهانی حضور داشتند و پس از اکران فیلم، از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان مورد تقدیر قرار گرفتند.

پس از اکران فیلم کارگردان، تهیه‌کننده، مدیر تولید و تنی چند از بازیگران بر روی سن سینما کانون حاضر و به سئوالات منتقدان و خبرنگاران پاسخ گفتند.

این فیلم که ابتدا قرار بود در تهران ساخته شود به دلیل حمایت‌های اداره کل میراث فرهنگی استان به همدان انتقال و در پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین فیلمبرداری شد.

این فیلم نشان دهنده عشق پایداری بود که در یک زوج سالمند پس از فراز و فرودهای بسیار باقی مانده بود و همچنان در میان رفتار و گفتار آنان با وجود مشقات و تلنگرهای فراوان متبلور بود.

کارگردان این اثر هنری سعی کرده بود از بافت قدیمی شهر همدان به عنوان لوکیشن‌های فیلم خود استفاده و از فضای سنتی شهر همدان برای دمیدن روح زندگی در فیلم بهره ببرد.

کریم اکبری مبارکه در نقش «احمد» به عنوان یک معلم بازنشسته، پروانه معصومی همسر بیمار احمد، نازنین فراهانی پرستار و خدمتکار زن سالمند و رامسین کبریتی در نقش «حسین» فرزند احمد به نقش‌آفرینی در ترانه شرقی می‌پردازند.

در این فیلم زن احمد بر اثر از دست دادن نوه خود، دچار بیماری فراموشی می‌شود و احمد با تمام عشق خود از او نگهداری می‌کند و ...

در این مراسم نازنین فراهانی و رامسین کبریتی بازیگران فیلم ترانه شرقی به عنوان سفیران صنایع دستی معرفی شدند.
انتهای پیام/89033/ع20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها