امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87587
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بخش‌های اصلی و جنبی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تشریح شد. این جشنواره از  ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بخش‌های اصلی و جنبی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تشریح شد. این جشنواره از  تاریخ 22 مهرماه آغاز و تا بیست و هشتمین روز از نخستین ماه پاییز ادامه خواهد داشت، هنرمندان می‌توانند از طریق سایت iycs.ir تا تاریخ 12 تیرماه  در این جشنواره شرکت کنند.

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در دو بخش اصلی: الف- سینمای ایران شامل بخش‌های (پرتوی ایمان، چشم انداز، سرزمین زیبای ما، چراغ راه، دست‌آوردها) ب- سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود.

بخش‌های مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش اصلی: الف- سینمای ایران ب- سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود. الف: سینمای ایران شامل دو بخش مسابقه و بخش جنبی است. مسابقه ایران: همه‌ی آثار تولیدی در راستای اهداف جشنواره و در قالب‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی می توانند در این بخش حضور یابند. *تبصره- آثار حاضر در بخش مسابقه ایران می‌توانند درخواست داوری در یکی از چهار عنوان زیر را نیز داشته باشند:
پرتوی ایمان:
آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی، به مفاهیم دینی و ثمرات ایمان بپردازند.
چشم انداز سرزمین زیبای ما:

آثاری که به ارایه تصویری زیبا شناسانه از ایران و ظرفیت‌های موجود در رنگین‌کمان فرهنگی، معنوی و تاریخی آن بپردازند.
چراغ راه:
با توجه به نام‌گذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» آثاری با این رویکرد و نیز آثاری که با موضوع «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی» تولید شده‌باشند می‌توانند درخواست داوری در این بخش را بدهند.
دست‌آوردها:

این بخش به منظور نشان دادن دست‌آوردها، افتخارات و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران و توانمندی‌های ایرانیان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی و زیرساخت‌ها گنجانده شده‌ است.
بخش جنبی:
این بخش غیر رقابتی فرصتی است برای تبادل اندیشه‌ و تجربه‌های هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی آثار فیلمسازان فیلم کوتاه. شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار و نشست‌های تخصصی و...
مقررات خاص بخش سینمای ایران

1- حداکثر زمان برای آثار 40 دقیقه می‌باشد.

2- آثار قابل پذیرش: الف-فیلم‌های داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی تولید شده از سال 1391 تاکنون، که به دوره‌های بیست و نهم و سی ام جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال نشده‌ باشند. ب-بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی و بهترین فیلم جشنواره که موفق به دریافت تندیس در جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان در سال 1393 شده‌اند، به شرط  آن که در جشنواره فیلم تهران تا کنون به نمایش در نیامده باشند مستقیماً به بخش مسابقه راه خواهند یافت.
ب: سینمای بین‌الملل

سینمای بین‌الملل در 3 بخش مسابقه بین‌الملل، آسیا و جهان اسلام برگزار می‌گردد:
1- مسابقه بین‌الملل

در این بخش آثار فیلم سازان خارجی در قالب داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی در قطع دی وی کم - 35م.م وHD حداکثر با زمان 40 دقیقه می‌توانند شرکت نمایند. (آثار این بخش می‌باید بعد از سال 1391 ( 2012 میلادی ) تولید شده و تاکنون برای جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال نشده باشند).
2- بخش مسابقه آسیا

این بخش به منظور تقویت روابط فرهنگی میان کشورهای قاره آسیا در حوزه فیلم کوتاه برگزار می‌شود. جایزه بخش مسابقه آسیا: -تندیس جشنواره و مبلغ 2000 یورو برای بهترین فیلم.
3- جهان اسلام
این بخش به آثاری با رویکرد هنری نسبت
این گزارش می‌افزاید: در بخش‌های مسابقه‌ی سینمای ایران، سینمای بین‌الملل (مسابقه بین‌الملل، بخش مسابقه آسیا، جهان اسلام) سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران  14 تندیس  و  77 میلیون تومان و 19500 یورو جوایز نقدی اهدا می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار 12 تیرماه 1393 انتخاب آثار: از 15 تیرماه 1393 اطلاع رسانی: از شهریورماه 1393 بازگرداندن اصل آثار: آثار ارسالی بر روی hard وflash memory  از دی ماه 1393 به وسیله پست برای صاحبانشان در شهرستان‌ها بازگردانده خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار