امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87610
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «میگوئل رودریگز» وزیرکشور ونزوئلا اعلام کرد: این خشونت‌ها اخیراً در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «میگوئل رودریگز» وزیرکشور ونزوئلا اعلام کرد: این خشونت‌ها اخیراً در شهرهای خاصی در سه ایالت ونزوئلا یعنی میراندا، سان کریستوبال و بولیوار رخ داده است.

«میگوئل رودریگز» در مصاحبه‌ای با شبکه دولتی تلویزیون ونزوئلا گفت: رئیس جمهور ونزوئلا به عنوان رهبر ما خطاب به نیروهای مسلح و مردم کشور گفته که هیچ‌کس نمی‌تواند اتحاد بین ما را از بین برده و ما را شکست دهد و اعتراضات، کودتاها و خرابکاری‌های گروه راست‌گرا در ونزوئلا شکست خورده است.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: در طول ناآرامی‌هایی که از 12 فوریه (23 بهمن سال 92) به‌عنوان بخشی از یک کودتا برای براندازی دولت نیکلاس مادورو و انقلاب بولیواری در ونزوئلا رخ داد تعداد 42 نفر کشته شدند.

وزیر کشور ونزوئلا همچنین بیان کرد: در جریان ناآرامی‌های ونزوئلا 3281 نفر دستگیر شدند که از این تعداد 61 نفر خارجی دستگیر و 57 قبضه سلاح گرم کشف و ضبط شد.

از این تعداد دستگیر شده تا روز جمعه 6 ژوئن (16 خرداد) تنها 149 نفر به دلیل خرابکاری، تظاهرات خشونت‌آمیز و کشتار در زندان‌ها به سر می‌برند.

از دوران «هوگو چاوز» رئیس جمهور فقید ونزوئلا برخی جریانات راست‌گرای افراطی در آمریکای لاتین، دائماً در حال سازماندهی جنبش‌های فاشیستی بر ضد دولت بوده‌اند. اوج این درگیری‌ها، کودتای ناکام سال 2002 علیه چاوز بود و البته رهبران مخالفان، هیچگاه انگیزه‌های سیاسی خود را پنهان نمی‌کردند.

اما پس از مرگ چاوز با ایجاد تلاطم نسبی در وضع اقتصادی ونزوئلا، گروهک‌های اپوزیسیون خیال ماهیگیری از آب گل‌آلود و تسلط بر ملت این کشور را در سر پروراندند و مخالفان را این‌بار از اقشار جوان دانشجویی و با شمای اقتصادی سازماندهی کردند.

مقامات غربی بر این تصور بودند که انقلاب بولیواری ونزوئلا با مرگ چاوز به پایان می‌رسد، اما چاوز توانست آمریکای لاتین را از حیاط خلوت کاخ سفید خارج کند. این دستاورد مهم علی‌‌رغم مشکلات و بحران‌های اقتصادی ونزوئلا، توسط ملت آزادی‌خواه این کشور بسیار ارزشمند و حفظ‌شدنی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار