امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87612
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مینا صدیق نوحی در مورد وضعیت لغو تحریم شرکت‌های بیمه بعد از توافقنامه ژنو، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مینا صدیق نوحی در مورد وضعیت لغو تحریم شرکت‌های بیمه بعد از توافقنامه ژنو، اظهار داشت:‌ بندی مربوط به لغو تحریم بیمه حمل نفت ایران در قرارداد ژنو قابلیت اجرا داشت، ولی با توجه به اینکه مدت تعلیق تنها 6 ماه است، بیمه‌گذاران به ما اعلام کردند که نمی‌توانند پوشش بیمه‌ای برای 6 ماه صادر کنند.

وی افزود: به همین دلیل شرکت‌های خارجی از ارائه پوشش‌های بیمه‌ای به ایران فعلاً صرفنظر کردند و پوشش بیمه‌ای به نفت و گاز ایران فعلاً ارائه نمی‌شود.

معاون بیمه‌های اتکایی و امور بین‌الملل بیمه‌مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در این شرکت برای بیمه نفت و گاز بعد از تحریم‌ها، تصریح کرد: ظرفیت‌هایی را در کشور ایجاد کرده و توانستیم نفت و گاز را در داخل بیمه کنیم، ولی پوشش‌های بیمه‌ای توافق ژنو انجام نشد.

وی افزود: براساس این پوشش بیمه‌ای، شناورهایی که می خواهند وارد ایران شوند بیمه نیستند و پوشش بیمه ای آن لغو می‌شود از همین رو شرکت‌های خارجی باید این شناورها را بیمه کنند.

معاون بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درخصوص فعالیت اولین شرکت بیمه‌ای خارجی در کشور، اظهار کرد: این شرکت سوئیسی قبل از تحریم‌ها در ایران فعال بود و بعد از توافق ژنو مجددا دفتر ارتباطی خود در ایران را از سال گذشته باز کرده است.

وی گفت: تاکنون دو شرکت بیمه خارجی در ایران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که یک شرکت سوئیسی و شرکت دوم فرانسوی است.

معاون بیمه‌های اتکایی و امور بین‌الملل بیمه‌مرکزی تأکید کرد: فعالیت‌ شرکت‌های خارجی در ایران مشخص شده و آیین‌نامه شورای عالی بیمه تمام ضوابط مربوطه را تعیین کرده است، این شرکت‌ها اجازه فروش بیمه در ایران را ندارند.

صدیق نوحی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه خارجی فعلاً هیچ کدام فعالیت‌های مستقیم بیمه‌ای در کشور انجام نمی‌دهند، تصریح کرد: هنوز به هیچ شرکتی اجازه داده نشده که در داخل ایران بیمه نامه صادر کند.

وی ادامه داد: بعد از توافق ژنو تعداد زیادی از شرکت‌های خارجی و اروپایی تقاضای فعالیت در ایران داشتند. وی در پاسخ به این سوال که نوع فعالیت شرکت‌های بیمه خارجی در ایران چگونه است، گفت: فعالیت شرکت‌های خارجی در ایران، پوشش بیمه اتکایی (ریسک) خواهد بود.
انتهای پیام/آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها