امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87629
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مسعود رضوانی مدیر کل پلیس بین‌الملل ناجا در حاشیه مراسم نهمین نشست ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مسعود رضوانی مدیر کل پلیس بین‌الملل ناجا در حاشیه مراسم نهمین نشست افسران تماس خاورمیانه و شمال آفریقا و سیزدهمین نشست افسران تماس آسیایی که امروز در هتل هما برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر نشست سران تماس خاورمیانه و شمال آفریقا اظهار داشت: نهمین اجلاس افسران تماس خاورمیانه و شمال آفریقا و سیزدهمین نشست افسران تماس دو اجلاسی است که به طور همزمان در تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان اینترپل افسران تماس را برای هماهنگی و تبادل اطلاعات پلیس کشور و مقابله با جرایم مجرمان در سطح بین‌المللی ایجاد کرده است.

سردار رضوانی در پاسخ به این پرسش که بازداشت خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی به کجا انجامید، افزود: بر اساس دستوری که برای پلیس بین‌الملل (اینترپل) است پیگیر جرائم افراد و مجرمان متواری به کشورهای دیگر هستیم.
 
وی گفت: برای مثال امسال تاکنون توانسته‌ایم 3 نفر از مجرمان را از دیگر کشورها استرداد کنیم که یکی از امارات و دو مورد از ارمنستان که در خصوص جرائم اقتصادی بوده است و شاکی خصوصی داشتند و دو نفر نیز که متهم به قتل و تحت تعقیب مقامات قضایی افغانستان بودند که آنها را تحویل پلیس افغانستان داده‌ایم و به عنوان ضابط قضایی در حوزه بین‌الملل جدی هستیم.

مدیر کل پلیس بین‌الملل ناجا خاطر نشان کرد: پیگیر پرونده خاوری نیز هستیم و آخرین پیامی که از پلیس کانادا داشتیم این است که تأیید کرده است که خاوری تلاش کرده منزل مسکونی در اختیارش را به فروش برساند و تأکید کرده است که پرونده خاوری را که ما ارسال کرده‌ایم از طریق پلیس بین‌الملل و سیستم قضایی و دیپلماتیک به مقامات قضایی و وزارت دادگستری کانادا ارسال شده و منتظر هستیم نتیجه بررسی پرونده و اعلام مقامات قضایی کانادا را دریافت کنیم.

سردار رضوانی در پاسخ به این پرسش که این موضوع چه زمانی به نتیجه می‌رسد خاطر نشان کرد: تلاش کرده و پیگیری می‌کنیم تا هر چه زودتر نتیجه بگیریم و به دنبال استرداد وی هستیم تا دستور استرداد را از مقامات قضایی کانادا بگیریم و اگر این برای پلیس کانادا ثابت شود پلیس نیز او را دستگیر و بر اساس اعلام قرمزی که صادر کرده‌ایم از طریق دبیرخانه کل وی را دستگیر و بعد او را استرداد می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که خاوری نقل مکان کرده و منزل خود را به صورت صوری به دخترش فروخته و آیا پلیس کانادا این موضوع را به شما اطلاع داده است، گفت: در واقع به شکلی این را تأیید کرده و گفته است وی در تلاش بوده است که منزل مسکونی‌اش را به فروش برساند اما اینکه چطور فروخته و به چه قیمتی آن را به ما اعلام نکرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها