امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87632
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الدیار»، یک منبع نزدیک به مقاومت لبنان تاکید کرد که «سید حسن نصر الله» دبیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الدیار»، یک منبع نزدیک به مقاومت لبنان تاکید کرد که «سید حسن نصر الله» دبیر حزب الله (در سخنرانی اخیرش) نشان داد که این حزب بعد از بیان مواضع جان کری وزیر خارجه آمریکا در بیروت در دریای توهم گرفتار نشده است و لذا در پاسخ مستقیم به این دعوت تاخیری به خرج نداد و دو شرط اساسی برای این امر تعیین کرد؛ نخست پذیرش مشروعیت بشار اسد در دوره جدید ریاست جمهوری و دیگری متوقف ساختن حمایت‌ها از تکفیری‌ها.

این منبع آگاه با بیان اینکه نصر الله معادله «میلیون‌ها رأی دهنده سوری» را در مقابل معادله «صفر» که جان کری از آن سخن گفته است، قرار داد، افزود: سید نصر الله خواست به او (جان کری) بفهماند که چنگ زدن به معادله انکار حقائق، کاری را از پیش نمی‌برد و اینکه هر سخن جدی برای پایان بخشیدن به درگیری‌های سوریه جز با اعتراف به نظام دمشق به عنوان بخشی از راه حل و نه بخشی از مشکل، به سر انجام نخواهد رسید.

این منبع آگاه تاکید کرد که حزب الله وارد معامله‌هایی نخواهد شد که آمریکا از طریق آنها تنها به منافع خود می‌اندیشد. لذا سید نصر الله نقشه راه روشن و علنی را مطرح کرد تا بدینوسیله نیت آمریکایی‌ها را به محک بگذارد بویژه اینکه ناظران سیاسی داخلی و خارجی می‌دانند که مواضع جان کری در بیروت لغزش زبانی نبوده است.

جان کری در جریان هفته گذشته خود به بیروت بدون توجه به حمایت‌های کشورش،‌اروپایی‌ها و بسیاری از کشورهای عربی از افراد مسلح و تکفیری‌ها در سوریه، جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان را به مشارکت جهت پایان دادن به بحران سوریه دعوت کرده بود.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها