امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8765
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از 20 هزار نفر از معترضان تایلندی که معروف به لباس قرمزها هستند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از 20 هزار نفر از معترضان تایلندی که معروف به لباس قرمزها هستند امروز یک شنبه در سومین سالگرد خشونت‌های خونین ضد دولتی که منجر به بروز شکاف کامل در جامعه تایلند شد، در خیابانهای بانکوک تظاهرات کردند.

براساس این گزارش، در طول اعتراضات و درگیری‌های خیابانی در سال 2010 بیش از 90 نفر کشته و نزدیک به 2000 نفر مجروح شدند.

روز یکشنبه لباس قرمزهای تایلند با حضور در خیابانها وفاداری خود را به «تاکسین شیناواترا» رهبر پیشین و سرنگون شده خود اعلام کردند.

در آوریل 2010 در جریان درگیری نیروهای دولتی با معترضان به منظور سرکوب اعتراضات دولتی، 19 معترض، 6 سرباز و یک روزنامه‌نگار کشته شدند. هم‌چنین در اثر استفاده از گاز اشک‌آور، ضرب و شتم، شلیک گلوله و … حداقل 569 شرکت کننده در اعتراضات تاریخ ذکر شده به همراه 265 سرباز و هشت افسر پلیس مجروح شدند.

براساس این گزارش، این خشونت تا چندین هفته در تایلند ادامه یافت تا جایی که به دلیل استفاده از ابزار اعمال زور علیه معترضان بیش از 90 تن کشته و دو هزار نفر زخمی شدند.

از زمان کودتا نیروهای امنیتی علیه تاکسین در سال 2006 و برکناری وی از طریق کودتا، تایلند به صورت مقطعی دچار تنش سیاسی می‌شود.

به گفته پلیس تایلند، تظاهرات امروز به صورت آرام و مسالمت آمیز در حال برگزاری است.
 


 انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها