امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87652
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 58
مهدی آیتی نماینده اصلاح‌طلب دور ششم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

مهدی آیتی نماینده اصلاح‌طلب دور ششم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عملکرد دولت در عرصه داخلی و خارجی اظهار داشت: اتفاقات 24 خرداد 1392 برای بسیاری از سیاستمداران همچون اتفاق دوم خرداد 1376 بود.

وی افزود: آقای روحانی در انتخابات سال گذشته درحالی توانست بر رقیب‌های خود پیروز شود که بسیاری از سیاستمداران چنین تحلیلی را نداشتند بنابراین این اتفاق یک پدیده جدید بود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ما در انتخابات‌های ریاست‌جمهوری‌مان مرحله به مرحله به سمت تکامل پیش رفته‌ایم خاطرنشان کرد: ما دولت سازندگی اصلاحات و عدالت را پشت سر گذاشتیم و به اعتدال و جلوگیری از افراطی‌گری رسیدیم. بنابراین دولت‌ها هر کدام با خودشان یک بار فرهنگی و مثبتی به همراه داشتند.

به اعتقاد آیتی باید صرف‌نظر از شعارهای دولت‌ها به تحقق وعده‌های آنان توجه کرد چراکه هیچ‌وقت این انتظار از یک جناح سیاسی خاص نیست که در صورت پیروزی صد در صد اهداف و وعده‌های انتخاباتی‌اش را محقق کند اما اگر این وعده‌ها به حد قابل قبولی برسد آن دولت، دولت موفقی بوده است.

وی ادامه داد: انتقاد ما به دولت گذشته این است که آن دولت شعارهای خوبی در مورد عدالت‌محوری، مهرورزی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر مطرح می‌کرد ولی شاخص‌های عددی توسعه در حوزه‌های اقتصاد، فرهنگ، سیاست و اجتماع قابل قبول نبود و شعارهایی که داده شد خوب مدیریت نشد.

این نماینده دور ششم مجلس با بیان اینکه شاخص‌های توسعه نشان می‌دهد که دولت احمدی‌نژاد موفق عمل نکرده است اظهار کرد: عدم موفقیت دولت احمدی‌نژاد در حالی صورت گرفت که این دولت هزینه‌های سنگینی بر دست دولت فعلی گذاشته است و در عین حال با درآمد بالا از فروش نفت هزینه‌های سنگینی نیز خرج کرده است.

آیتی تصریح کرد: ما پس از 4 الی 8 سال می‌توانیم در مورد دولت آقای روحانی قضاوت کنیم و نمره قبول و یا غیرقابل قبول بدهیم.

وی به شعارها و وعده‌های انتخاباتی این روحانی اشاره کردو گفت: شعار بیمه همگانی و افزایش درآمد سطح توسعه سلامت در جامعه یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های این دولت بود. در بخش سیاسی نیز اگر دولت بتواند حصار تحریم‌ها را بشکند و مذاکرات را به نفع ملت ایران به وضعیت مثبتی برساند بسیار قابل قبول خواهد بود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: آقای روحانی در بعد سیاست داخلی نیز وعده‌هایی همچون آزادی‌های فردی اجتماعی،‌حقوق بشر و حقوق شهروندی را داده است و اگر بتواند این وعده‌ها را محقق کند توانسته دولت موفقی باشد.

آیتی کاهش تورم، بیکاری،‌گرانی و افزایش اشتغال،‌ازدواج و تحصیل برای جوانان را از وعده‌های اقتصادی دولت خواند وگفت: هنوز نمی‌توان گفت که دولت در چهار بخش فرهنگی‌، سیاسی،‌اقتصادی و اجتماعی چگونه عمل کرده است؛ اگر هر دولتی با شاخص‌های عددی به دور از شعار، هوچی‌گری و هیاهو موفق باشد کارنامه عملکرد این دولت نیز قابل قبول خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت آقای روحانی بتواند  نسبت به دولت قبلی عددهای شاخص توسعه را بهبود ببخشد دولت موفق‌تری خواهد بود اما اگر نتواند این امر مهم را انجام دهد هیچ فرقی نمی‌کند که رئیس‌دولت روحانی باشد یا احمدی‌نژاد.

نماینده دور ششم مجلس با بیان اینکه دولت در چندماه گذشته توانسته موفقیت‌هایی را به همراه داشته باشد بیان کرد: ما دچار یک تورم افسارگسیخته در دولت قبل بودیم. اما امروز این تورم تبدیل به رکود تورمی شده است.بنابراین همین که تورم نتوانسته رشد کند موفقیت نسبی و کوتاه مدت دولت به شمار می‌رود.

به گفته آیتی دولت در بخش سیاست خارجی نیز توانسته روابط خود با همسایگان،غرب و شرق را دوستانه‌تر کند و این نیز یک موفقیت نسبی به شمار می‌آید. اما اینها در دراز مدت قابل قبول نیست چرا که دولت ادعای بزرگی همچون شکستن تحریم‌ها، توجه به آزادی‌های سیاسی و تک‌رقمی کردن آمار تورم و بیکاری کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار