امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87654
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 26
حجت‌الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مسئول پرونده «فساد در فوتبال» مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مسئول پرونده «فساد در فوتبال» مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام عدم حضور در کشور برزیل طی مسابقات جام جهانی گفت: همانطور که رئیس کمیسیون اصل 90 و عضو هیأت رئیسه قبلا اعلام کرده بودند و در سایت شخصی‌ام اعلام کردم بنا ندارم به سفر برزیل بروم.

رسایی همچنین گفت: بنده از روز اول به رئیس محترم کمیسیون اصل 90 گفتم که به خاطر مشکلات شخصی امکان چنین سفری را نخواهم داشت خصوصا که رسانه‌های بیمار نسبت به نام بنده حساس هستند و جوسازی خواهند کرد.

وی ادامه داد: بنده در آستانه جام جهانی نمی‌توانم در باره این پرونده و ارتباط آن با حواشی جام جهانی‌های قبل و این جام جهانی صحبت کنیم اما رئیس کمیسیون اصل نود اصرار داشت که این سفر لازم است و البته به نظر بنده هم وجود یک نماینده مجلس با عنوان ناظر نسبت به 95 درصد دیگر سفرهایی که نمایندگان می‌روند، ضروری‌تر بود ولی بنده نمی‌توانستم به این سفر بروم و هیچ وقت هم ینده نگفته‌ام که عازم این سفرم.

وی درباره دلایل رئیس کمیسیون برای حضورش در برزیل گفت:‌ از نظر ایشان بنده به این موضوع اشراف داشتم و مرتبط به پرونده فساد در فوتبال بود؛ کمیته سفرهای خارجی هیأت رئیسه مجلس نیز این موضوع را به همین دلیل تصویب کرده بود.

رئیس کمیته ارتقای سلامت اداری کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی افزود: علیرغم عدم تمایل بنده و مشکل شخصی‌ام آقای پورمختار نظرش این بود که روال اداری طی شود و مکاتبات صورت گیرد تا اگر مشکل بنده برطرف شد عازم سفر شوم، بر همین اساس طی مکاتبه‌ای با بخش‌های داخلی مجلس، درخواست ارائه پاسپورت سیاسی به وزارتخارجه صادر شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: در طول هفته گذشته بیش از 270 خبر از سوی چند سایت خاص درباره این سفر بازنشر یافت که همگی برای تخریب بنده بود و من در چند روز اول منتظر روابط عمومی مجلس ماندم تا به دفاع از مجلس مثل موارد دیگر عمل کند، چون این سفر از طرف کمیسیون و با موافقت هیأت رییسه مجلس بر من تکلیف شده بود اما روابط عمومی تعلل کرد.

رسایی اضافه کرد: اگر می‌گفتم که به سفر نمی‌روم مجددا شانتاز می‌کردند برای همین صبر کردم تا رئیس کمیته سفرهای خارجی هیأت رئیسه در ابن باره اعلام موضع کند و از تریبون مجلس اعلام شود که بنده طالب این سفر نبوده‌ام و این موضوع درخواست کمیسیون اصل 90 و با موافقت کمیته سفرهای خارجی هیأت رئیسه مجلس بوده است.

عضو کمیسیون اصل 90 خانه ملت در ادامه گفت:‌ حال که عضو هیأت رئیسه مجلس و رئیس کمیسیون اصل 90 از پشت تریبون مجلس اعلام کردند که رسایی خودش چنین درخواستی را نداشته بلکه اکراه داشته و این از طرف مجلس بوده، ضمن احترام برای آنها اعلام می‌کنم که به همان دلایلی که روز اول گفتم اساسا به دلایل شخصی نمی‌توانم عازم این سفر شوم هر چند رئیس محترم کمیسیون اصل 90 بر آن به حق اصرار دارد و این سفر در کمیته هیأت رئیسه به تصویب رسیده است.

رسایی افزود: اگر در طول مجلس نهم 1000 سفر خارجی انجام شود حتما این سفر که بدون هزینه از طرف فدارسیون بود جزو 20 سفر اصلی و کاملا در راستای وظایف نظارتی مجلس است.

وی همچنین اعلام کرد «البته هفته گذشته بیش از 40 نماینده مجلس از کمیسیون‌های مختلف در خارج از کشور بودند اما این سفر کمیسیون اصل 90 برجسته می‌شود و یا برخی از نمایندگان به عنوان فراکسیون ورزش اعلام کرده‌اند که قصد دارند به این سفر بروند اما هیچ کس به آن نمی‌پردازد جالب است که یک رسانه ورزشی به موضوع سفر بنده نپرداخت چون مسأله سیاسی بود نه ورزشی.»

رسایی از حجم زیاد تخریب‌ها در پی اعلام خبر سفرش به برزیل گلایه کرد و گفت: این تخریب‌ها به دلیل دیدگاه‌های سیاسی بنده و انتقادم از سیاست‌های دولت و برخی دیگر از انتقاداتم از عملکرد رئیس مجلس صورت گرفت که البته برایم شیرین است و برای این تخریب‌ها دست از مواضعم نمی‌کشم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار