امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87663
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور غلامی طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر صندلی ریاست ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور غلامی طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر صندلی ریاست دانشگاه بوعلی‌سینا تکیه زد، وی طی سال‌های 72 تا 84 ریاست این دانشگاه را برعهده داشت که در این دوران اتفاقاتی همچون برگزاری رفراندوم قانون اساسی در دانشگاه، قمه‌کشی و برگزاری اردوهای مختلط پرحاشیه رخ داد، حوادثی که باعث برکناری وی شد. 

*انتصاب غلامی بازگشت روزهای پرتنش دانشگاه است/تعطیلی‌های پی‌درپی دانشگاه در زمان ریاست

ایمان سیفی مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشکده علوم پایه و انسانی دانشگاه بوعلی همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در واکنش به انتصاب منصور غلامی به عنوان ریاست دانشگاه بوعلی همدان گفت: این انتخاب به معنای بازگشت روزهای پرتنش دانشگاه است.

وی همچنین پیرامون اتفاقات رخ داده در دانشگاه بوعلی همدان در زمان ریاست غلامی گفت: در زمان ریاست وی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه که وابسته به طیف علامه بود فعالیت‌های گسترده‌ای که اکثراً خلاف قوانین بود انجام می‌داد که این فعالیت‌ها چند بار نیز دانشگاه را به تعطیلی کشاند.

سیفی افزود: از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به برگزاری رفراندوم در خصوص قانون اساسی اشاره کرد. همچنین تجمعات غیرقانونی در اعتراض به حکم دادگاه همدان درباره هاشم آقاجری، بی‌تدبیری و ضعف گسترده در مدیریت دانشگاه، یکه‌تازی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت در درگیری‌های خرداد 82 که به تعطیلی دانشگاه در زمان امتحانات انجامید از جمله وقایعی بود که در زمان ریاست غلامی اتفاق افتاد.

مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشکده علوم پایه و انسانی دانشگاه بوعلی همدان، یادآور شد: در زمان ریاست غلامی ما شاهد قمه‌کشی در دانشگاه بودیم بدین‌صورت که دانشجوی پسری بر روی یک دانشجوی دختر قمه کشید و آن دانشجو نابینا شد.

سیفی در پایان خاطرنشان کرد: انتصاب غلامی به عنوان ریاست دانشگاه بوعلی همدان به معنای بازگشت به عقب و بازگشت به روزهای پرتنش دانشگاه است.

* غلامی جلسات حزب مشارکت را در دفتر خود برگزار می‌کرد/فضای سیاسی و متشنج دانشگاه در زمان ریاست غلامی 

دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان با بیان اینکه در زمان ریاست غلامی در این دانشگاه فضای علمی جای خود را به فضای متشنج سیاسی‌ داده بود، گفت: غلامی جلسات حزب مشارکت را در دفتر خود برگزار می‌کرد. 

پژمان شیخ‌الاسلام دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به انتصاب غلامی بعنوان ریاست جدید این دانشگاه گفت: در زمان ریاست غلامی دفتر وی پاتوق حزب مشارکت همدان شده بود و حتی جلسات این حزب نیز در دفتر وی برگزار می‌شد.

وی افزود: درخصوص حواشی‌ که در دانشگاه در زمان ریاست غلامی به وجود آمد می‌توان به برگزاری اردوهای مختلط اشاره کرد، خصوصا اردوی مختلط دانشجویان دانشکده هنر و معماری که خبر آن باعث مواخذه رئیس دانشگاه توسط نمایندگان مجلس شد.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه مدیریت غلامی حاصلی جز تنش در فضای دانشگاه نداشت، گفت: غلامی جزو نیروهای افراطی زمان اصلاحات بود و از نظر فرهنگی دانشگاه بوعلی محل تاخت و تاز افراطی جناح چپ شده بود.

دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان یادآور شد: در زمان ریاست وی جو دانشگاه به قدری متشنج شده بود که در یک سال تحصیلی حدود 40 تا 50 تجمع و تحصن دانشجویی خصوصا از طرف دفتر تحکیم وحدت دانشگاه که از طیف علامه بودند رخ داد. حتی در آن زمان رفراندوم قانون اساسی نیز برگزار شد.

وی با اشاره به عدم برخورد غلامی با چنین رفتارهای ساختارشکنانه گفت: شیوه مدیریتی وی بر دانشگاه باعث به آشوب کشیدن دانشگاه و درگیری دانشجویان شده بود. این وضعیت مدیریت باعث شد دانشگاه از فضای علمی کاملا خارج شود و فضای سیاسی‌کاری و تشنج بر دانشگاه غلبه کند.

شیخ‌الاسلام در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این وقایعی که در دوران ریاست وی به وجود آمده بود جای تعجب دارد که چرا غلامی در دولتی که شعار اعتدال سر می‌دهد به ریاست دانشگاه بوعلی انتخاب شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها