امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87697
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، رضا رحمانی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد از استراتژی خودروسازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، رضا رحمانی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد از استراتژی خودروسازی وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: ما از لحاظ تکنولوژیکی، فنی و نیروی انسانی متخصص، امکان تولید خودروی مناسب را داریم ولی مشکلات موجود و سردرگمی‌های ایجاد شده قطعا ناشی از بی‌برنامگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این راستا‌ست.

وی با اشاره به جلسات متعدد خود با وزیر و مدیران خودروساز کشور در خصوص اصلاح روند تولید خودرو در کشور اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی ایران، نیروهای متخصص و دانشمندی در مجموعه خودروسازی‌های کشور تربیت شده‌ ولی وزارتخانه هم نباید به جای استفاده از این ظرفیت، سیاست‌ها را در مسیری هدایت کند که به جای تولید خودروی مناسب و امن برای مردم، «تابوت مرگ» برای آنها تولید شود!

رحمانی در ادامه سخنان خود، اصلاح وضعیت خودروسازی در کشور را نیازمند تغییر نگرش‌ها و تدوین برنامه کاری «تولید محور» دانست و گفت: سال‌های متمادی است تولید خودرو در کشور از یک سردرگمی در تولید، فروش و صادرات رنج می‌برد و بدون شک این سردرگمی از عافیت طلبی و روزمررگی سیاست‌های برخی مسئولان تصمیم‌گیر در اجرا نشات می‌گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه خاطر نشان کرد‌: برای حل مشکل خودرو باید وزارت صنعت، مشکل تولید را پیگیری کند تا بسیاری از مشکلات از کیفیت تولید گرفته تا قیمت محصولات و صادرات حل شود و دولت هم بایستی در این راستا مدیران اجرایی را یاری کند.

رحمانی یادآور شد‌ که اگر دولت و مجلس در قالب یک استراتژی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت‌، افق دید خود را  در حمایت از تولید، مشترک و هم راستا کنند، مشکل خودروسازی کشور نیز برطرف خواهد شد و آن وقت خودروسازان ما خواهند توانست هم در بازار داخلی و هم در رقابت بین‌المللی یک سر و گردن از رقبای خود بلند بایستد.

وی در خاتمه‌ از مدیران تصمیم گیر در وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست با تدوین برنامه اصولی، خودروسازان را از این سردرگمی ایجاد شده نجات دهند تا مردم بیش از این متضرر بی‌برنامگی دولتمردان این حوزه نباشند.
انتهای پیام/60001/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها