امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 877
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 445
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سید جعفر حجازی استاندار خوزستان، اظهار داشت: ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سید جعفر حجازی استاندار خوزستان، اظهار داشت: امسال حضور زائران در مناطق عملیاتی ترکیب متفاوتی داشته و بیشتر با

حضور خودجوش و خانوادگی مردم مواجه هستیم.

وی افزود: از قبل تدبیر اینگونه بوده که مانند سفر مشهد مقدس بیشتر اعزام‌ها به صورت خود جوش و خانوادگی انجام بگیرد و با عنایت خداوند متعال امسال شاهد رشد چنین رویه‌ای هستیم.

 استاندار خوزستان با اشاره به نقش پشتیبانی استانداری خوزستان از اردوهای راهیان نور اظهار داشت: جلسات ستاد راهیان نور از دی ماه سال گذشته کار خود را آغاز نموده و با برگزاری جلسات گوناگون هماهنگی‌های لازم را بین مجموعه دستگاه‌ها به وجود آورده است.

حجازی با اشاره به کاهش بودجه‌های فرهنگی در سال 91 از سوی دولت ادامه داد: یکی از دلایل حضور خودروهای شخصی و سفرهای خانوادگی به راهیان نور، موضوع کاهش بودجه فرهنگی از سوی دولت جهت اعزام گروهی و عامل دیگر برپایی اردوهای دانش‌آموزی بوده که با تعریف و ترغیب دانش آموزان، خانواده‌ها عزم بیشتری برای سفر به مناطق عملیاتی پیدا کرده‌اند.

وی در ادامه با تشریح تمهیدات ایمنی در زمان سفرها افزود: بالابردن کیفیت خودروها، هماهنگی بین نهادهای انتظامی و نظامی، کنترل سرعت در مسیرهای عمومی و ممنوعیت تردد اتوبوس ها در شب، جزو اقدامات ایمنی استانداری در حوزه راهیان نور بوده است.

استاندار خوزستان همچنین با اشاره به مقوله امنیت کاروان‌ها ادامه داد: اهتمام بیشتر برای پاکسازی مناطق آلوده به مین و ایجاد زیرساخت های لازم در مناطق مرزی از جمله اقدامات امنیتی استانداری است.

وی در پایان با اشاره به امنیت تردد بیشتر زائرین به وسیله حمل و نقل ریلی خواستار برنامه‌ریزی مسئولان اعزام کننده جهت استفاده بیشتر از قطار شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها