امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87708
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «میگل آنخل باریوس» استاد دانشگاه از کشور آرژانتین در نشست علمی با دانشجویان دانشکده ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «میگل آنخل باریوس» استاد دانشگاه از کشور آرژانتین در نشست علمی با دانشجویان دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در روز یکشنبه به تحلیل مسائل آمریکای لاتین و خاورمیانه پرداخت.

باریوس در ابتدای سخنرانی خود ضمن تجلیل از گفتمان سیاسی حضرت امام (ره) خاطر نشان کرد: جهانی‌سازی بر پایه اقتصاد و نظام‌های مالی بین‌المللی که توسط غرب رواج داده شده، موجب بی‌عدالتی و عدم توجه به کرامت انسان‌ها شده است.

وی آمریکا را بزرگترین دولت تروریست جهان خواند و افزود: با توجه به روند افول آمریکا، چین و هند تا سال 2030 در زمینه صنعت و اقتصاد از آمریکا سبقت خواهند گرفت. جهان در حال عبور از نظام تک‌قطبی به نظام چند‌قطبی است.

این اندیشمند آرژانتینی افزود: آمریکای لاتین و کشورهای جهان اسلام در صورت انجام دادن صحیح وظایف خود می‌توانند به 2 قطب تاثیر‌گذار در جهان تبدیل شوند. کشورهای غربی از نزدیک شدن این 2 بلوک به یکدیگر هراس دارند.

وی با اشاره به ارتباط بسیار اندک بین جهان اسلام و ایران با منطقه آمریکای لاتین گفت: در حال حاضر هیچ تصویر واقعی از مکتب اسلام و جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین وجود ندارد.

باریوس تصریح کرد: رسانه‌های غربی، اسلام را به نام دین ترور و خشونت و ایران را به عنوان یک دولت دینی متحجر و عقب‌مانده معرفی کرده‌اند و این تصویر در ذهن مردم در جوامع غربی حک شده است. از نظر من، دین به معنای انقلاب است و اسلام به اهدافی دست یافته که مارکسیسم از رسیدن به آن‌ها عاجز بوده است.

وی ایران را مرکز جهان اسلام دانست و با تجلیل از فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: امنیت و احترام موجود در ایران در هیچ کجای آمریکای لاتین وجود ندارد.

به گزارش فارس، «میگل آنخل باریوس» استاد دانشگاه از کشور آرژانتین دارای مدرک دکترا در رشته‌های آموزش‌و‌پرورش و علوم سیاسی است.

وی در موسسه خدمات برون مرزی وزارت امور خارجه آرژانتین تدریس می‌کند و صاحب آثار و مقالات مختلفی در زمینه ژئوپلتیک، علوم استراتژیک و علوم نظامی می‌باشد.

مهمترین اثر نامبرده «فرهنگ امنیت و ژئوپلتیک آمریکای لاتین» می‌باشد. وی همچنین ده‌ها مقاله در رابطه با ایدئولوژی پرون، رئیس جمهور سابق آرژانتین منتشر کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها