امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8771
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 276
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سبأنت»، روز گذشته «جرالد وایرستان» سفیر آمریکا در «صنعا» طی دیداری با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سبأنت»، روز گذشته «جرالد وایرستان» سفیر آمریکا در «صنعا» طی دیداری با «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن درباره مسائل و موضوعات دوجانبه میان یمن و آمریکا به گفت‌وگو نشستند.

وی همچنین از تلاش اوباما برای پیشبرد روند راه‌حل سیاسی در یمن و حمایت کامل وی تقدیر و تشکر کرد.

بازگشت نخست وزیر یمن به این کشور

به گزارش این پایگاه خبری،«محمد سالم باسندوة» نحست‌وزیر یمن بعد از گذراندن دوران معالجه خود امروز وارد کشورش شد.

محمد سالم باسندوه چندی پیش به‌منظور انجام برخی معاینات پزشکی، صنعا را ترک کرد.
 
رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید

از سوی دیگر، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن با رهبران احزاب «اللقاء المشترک» (ائتلاف مخالفان یمنی) رایزنی‌هایی را برای تشکیل دولت جدید آغاز کرده بود. وی به علت افزایش نگرانی‌ها از فروپاشی این کشور، در پی قانع کردن رهبران این احزاب برای برکناری دولت «محمد سالم باسندوه» بود.
 
ربایش رئیس دادگاهی در یمن

پایگاه دیگر یمنی به نام «الجنوب»، اعلام کرد که امروز چند فرد مسلح در استان «أب» واقع در 193 کیلومتری «صنعا» رئیس یک دادگاه یمنی را ربودند.

یک منبع قضائی در دادگاه تجدیدنظر استان «أب»، اعلام کرد که عناصر مسلح امروز به دادگاه بدوی «السدة» حمله کردند و «عبدالله فاضل احمد مانع» رئیس این دادگاه را ربودند.

شماری از شهروندان یمنی از چنین عملی که به عدالت ضربه می‌زند، ابراز ناراحتی کردند و از سرویس‌های امنیتی خواستند تا عناصر مسلح را دستگیر کرده و به جزای اعمالشان برسانند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار