امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87711
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 143
«ویلیام فاریناس» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس ملی ونزوئلا که به همراه برخی از هیأت‌های پارلمانی شرکت کننده در نشست دوستان سوریه به این کشور عزیمت ...

«ویلیام فاریناس» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس ملی ونزوئلا که به همراه برخی از هیأت‌های پارلمانی شرکت کننده در نشست دوستان سوریه به این کشور عزیمت کرده و در روند برگزاری انتخابات در سوریه حضور داشته، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضمن قدردانی از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برای برگزاری این نشست در تهران و تسهیلات فراهم شده برای عزیمت این هیأت‌ها به سوریه، بحران کنونی در سوریه را بحرانی ساختگی خواند و گفت: جنگی که توسط کشورهای دیگر به سوریه تحمیل شد، می‌تواند به دیگر کشورها نیز تسری یابد و حتی به جنگی جهانی تبدیل شود.

وی بر حمایت دیگر کشورها از برقراری صلح و ثبات در سوریه تأکید کرد و افزود: آنچه در سوریه از نزدیک مشاهده کردم این بود که مردم سوریه مصمم هستند سرنوشتشان به دست خودشان تعیین و صلح و امنیت در کشورشان برقرار شود.

فاریناس که از نزدیک در جریان حضور مردم سوریه در پای صندوق‌های رای بوده، عنوان کرد: این انتخابات واقعا آزاد بود و مردم سوریه خیلی خوشحال بودند و با حضور حداکثری در این انتخابات نشان دادند که خودشان می‌خواهند سرنوشتشان را تعیین کنند.

این عضو پارلمان ونزوئلا با ذکر این نکته که حضور مردم سوریه در پای صندوق‌های رای بیشتر از حد انتظار بود، گفت: مردم سوریه که می‌خواستند خودشان سرنوشتشان را تعیین و صلح و ثبات را انتخاب کنند، توانستند به هدفشان نائل شوند.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس ملی ونزوئلا تصریح کرد: مردم سوریه نشان دادند که خواستار جنگ نیستند و رئیس جمهورشان را می‌خواهند و اینکه به راهشان به سوی صلح و امنیت ادامه دهند.

وی با اشاره به اظهارات هوگو چاوز مبنی بر اینکه مردمی که برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند مردمی دانا، بزرگ و شرافتمند هستند، گفت: آنچه در طی انتخابات در سوریه مشاهده کردیم، همین بود.

فاریناس به انتقادات و حملات غربی‌ها پس از برگزاری انتخابات در سوریه و نتایج حاصله اشاره کرد و افزود: بلافاصله بعد از این انتخابات و نتایج اعلام شده، غربی‌ها حملات خود را آغاز کرده و نتیجه این انتخابات را زیر سؤال بردند.

این عضو پارلمان ونزوئلا با اشاره به انتقاد جان کری از کمیسیون‌های انتخاباتی در خارج از سوریه، گفت: جان کری که در آن زمان در بیروت به سر می‌برد، تصمیم مردم سوریه را زیر سؤال برد و علاوه بر آن دبیرکل ناتو نیز این انتخابات را زیر سؤال برد.

به گفته وی در کشورهایی چون ایران، ونزوئلا و سوریه مردم خودشان برای آینده‌ خود تصمیم می‌گیرند.

این عضو پارلمان ونزوئلا با طرح این سؤال که آیا کشورهای اروپایی خودشان پادشاهان و خاندان سلطنتی را انتخاب می‌کنند؟ گفت: این جوامع به سمت زوال و سقوط پیش می‌روند.

مشروح این گفت‌وگو به زودی منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها